Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, oyuncu Ecem Erkek'i hedef aldı: 'Gazze'de çocuklar ölürken...'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Altın Kelebek yarışmasında ödül alan Ecem Erkek'in hayvan hakları ile ilgili konuşmasını hedef aldı. Saral, Erkek'in İsrail'in Gazze'ye saldırılarını yok saydığını öne sürdü: 'Milletin sinir uçlarıyla oynamak'...

Artı Gerçek - Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında ‘en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu’ ödülünü alan Ecem Erkek'in hayvan haklarını merkeze alan konuşması gün boyu iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteler ve sosyal medya hesaplarında hedef gösterildi.

Erkek’in bu konuşması salonda alkış alırken, iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteler ve sosyal medya hesapları Erkek’i ‘konuşmasında Filistin’i anmadığı’ bahanesiyle X sosyal medya hesabında hedef gösterdi.

ekran-goruntusu-2023-12-04-225016.jpg

ekran-goruntusu-2023-12-04-225218.jpg

ekran-goruntusu-2023-12-04-225142.jpg

OKTAY SALAR: KASITLI BİR KONUŞMA

Sosyal medyadaki hedef göstermelerin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral da bir açıklama yaptı ve oyuncu Ecem Erkek'in konuşmasını "milletin sinir uçlarıyla oynamak için" kasıtlı yaptığını öne sürdü.

Saral'ın hedef gösteren paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil.

Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma.

Bu konuşma, 7 Ekim’den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma.

Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor.

Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…"

BAŞDANIŞMANIN AÇIKLAMASI TEPKİ ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Salar'ın bu açıklaması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

O tepkilerin birkaçı ise şöyle:

ekran-goruntusu-2023-12-04-225757.jpg

ekran-goruntusu-2023-12-04-225857.jpg

ekran-goruntusu-2023-12-04-225943.jpg

ECEM ERKEK'İN ÖDÜL KONUŞMASI

Altın Kelebek yarışmasında ‘en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu’ ödülünü alan Ecem Erkek, ödül konuşmasında sokak hayvanlarına dikkat çekmiş ve kısırlaştırılma çağrısı yapmıştı:

“Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek. Fakat sokaklarda onun kadar şanslı, mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim. Çok teşekkür ederim.”

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar