Distopik dizi 'Sıcak Kafa'dan ilk fragman yayınlandı

Distopik dizi 'Sıcak Kafa'dan ilk fragman yayınlandı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da yaşayan bir dil bilimci, konuşarak bulaşan bir delilik hastalığının yayıldığı dünyada sağlıklı kalan tek kişidir...

Netflix, Mert Baykal imzalı yeni dizisi 'Sıcak Kafa'dan ilk görüntüleri paylaştı. Merakla beklenen dizi, 2 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak.

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını konu alan dizi, Mert Baykal'ın yaratıcılığında ekrana geliyor. Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikâyenin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

"Sıcak Kafa"nın oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı, Tilbe Saran, Haluk Bilginer gibi oyuncular yer alıyor.

Dizinin konusu kısaca şöyle: Konuşmayla bulaşan ve “abuklama” adı verilen bir tür delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, bu hastalıktan gizemli bir şekilde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul'un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Öne Çıkanlar