Dünyaca ünlü Kürt opera sanatçısı Pervin Chakar Diyarbakır’da sahne aldı

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Pervin Chakar, Diyarbakır'da konser verdi. Yoğun ilginin olduğu konser sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Serra Bucak ve Meral Danış Beştaş, Pervin Chakar’a çiçek vererek teşekkür etti.

Artı Gerçek - Dünyaca ünlü opera sanatçısı Pervin Chakar, Diyarbakır’da sahne aldı. Chakar'ın Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde verdiği konsere yoğun ilgi gösterildi.

Dünyaca ünlü Kürt opera sanatçısı Pervin Chakar, Diyarbakır'da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde konser verdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ayşe Serra Bucak, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, çok sayıda siyasetçi, sanatçı ve müzikseverin katıldığı konserde Pervin Chakar, seslendirdiği şarkılarla katılımcılara müzik ziyafeti yaşattı.

Konserin ardından Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Serra Bucak ve Meral Danış Beştaş, Pervin Chakar’a çiçek vererek teşekkür etti.

Pervîn Chakar ve piyanist Paolo Villa Kasım ayında da İstanbul Kadıköy'deki Süreyya Opera Sahnesi’nde yapılan 'Bir Opera Gecesi'nde sahne almıştı. Chakar'ın Türkçe ve Kürtçe eserleri seslendirdiği konseri CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan birlikte izlemiş, konser sonrası Özgür Özel'in Chakar'ın elini öpmesi iktidara yakın basın organları tarafından hedef gösterilmişti. Chakar, öncesinde de Urfa, Van, Diyarbakır Mardin, İzmir ve Ankara'da konser vermişti. (KÜLTÜR SANAR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar