Euphoria'nın yıldızı Hunter Schafer, Blade Runner 2099'da başrolde

Euphoria'nın yıldızı Hunter Schafer, Blade Runner 2099'da başrolde
Euphoria adlı gençlik dizisiyle adını dünyaya duyuran Hunter Schafer, kült bilim kurgu serisi Blade Runner'ın Prime Video için çekilecek yeni dizisi Blade Runner 2099'da başrol oynayacak. Filmin kadrosunda ayrıca Oscarlı oyuncu Michelle Yeoh da var.

Artı Gerçek - Trans kadın oyuncu Hunter Schafer, ünlü bilim kurgu yazarı Philip K. Dick’in Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? kitabından uyarlanan ve ilki 1982'de çekilen film serisinin devamı niteliğindeki Blade Runner 2099 dizisinin kadrosuna katıldı.

Çekimleri bu ay içerisinde Prag ve İspanya’da başlayacak Prime Video dizisi Blade Runner 2099 uzun süredir geliştirme aşamasındaydı.

Prodüksiyon aşamasına gelen dizide açıklanan ilk oyuncu 'Her şey Her Yerde Aynı Anda' (Everything Everywhere All at Once), 'Star Trek: Discovery Crouching Tiger' ve Hidden Dragon ile tanınan Oscarlı aktris Michelle Yeoh olmuştu.

CORA KARAKTERİNİ CANLANDIRACAK

Kayıp Rıhtım'ın aktardığı habere göre, Hollywood dünyasından yaptığı haberlerle tanınan Daniel Richtman, Ridley Scott’ın yapımcılığını üstlendiği Blade Runner 2099’da Hunter Schafer’ın Cora karakterini canlandıracağını doğruladı.

Philip K. Dick’in 1968 tarihli romanı, 1982’de Ridley Scott tarafından Blade Runneradıyla sinemaya taşınmış ve zaman içerisinde bir kült hâline gelmişti. 2017’de Denis Villeneuve bir devam filmiyle Bıçak Sırtı evrenini genişletmişti. Ardından 2021’de Black Lotus animesi izleyicilerin beğenisine sunulmuş, hayranlar ise gözlerini live-action Blade Runner 2099 dizisine dikmişti.

Dizinin konusu şöyle:

“2099’un Los Angeles’ında hayatı boyunca kaçak olarak yaşamış olan Cora, çeşitli kimlikler benimsemek zorunda kalmış bir bukalemun. Cora, kardeşine güvenli bir gelecek sağlamak amacıyla son bir kimliğe bürünür ve hayatının son dönemlerindeki bir Blade Runner olan Olwyn ile işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili, yeniden doğmaya çalışan bir şehir için varoluşsal bir tehdit oluşturan genişleyen bir komploya çekilir.”

Dizinin yönetmenliğini 'Shogun' ve 'Upload The Changeling' gibi yapımların reji koltuğunda oturan Jonathan Van Tulleken üstleniyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar