Freud's Last Session filminden ilk fragman: Anthony Hopkins başrolde

Freud's Last Session filminden ilk fragman: Anthony Hopkins başrolde
Yayınlanma:
A+ A-
Başrollerini Anthony Hopkins ve Mathhew Goode'un paylaştığı, Sigmund Freud'un Narnia Günlükleri kitabının yazarı C.S. Lewis ile tartışmalarını merkeze alan "Freud's Last Session" filminden ilk fragman yayınlandı. Film 2024'ün başında izleyiciyle buluşacak

Artı Gerçek - Yönetmenliğini Matthew Brown'un üstlendiği, iki Oscar ödüllü usta oyuncu Anthony Hopkins'in başrolünde yer aldığı "Freud's Last Session" filminden ilk fragman yayınlandı. Psikanalizin kurucularından Avusturyalı bilim insanı Sigmund Freud'un son dönemlerini anlatan filmde Freud'a Hopkins hayat veriyor.

Mark St. German'ın aynı adlı tiyatro oyunundan beyaz perdeye adapte edilen yapımın senaryosunu da yine German kaleme aldı.

freuds-last-session-fragmani.jpg

İkinci Dünya Savaşı arefesinde geçen film, Freud'un "Narnia Günlükleri"nin yazarı C.S. Lewis'i Tanrı'nın varlığı konusundaki bir tartışmaya davet etmesini anlatıyor. Sigmund Freud'un kızı Anna ile olan ilişkisine ve C.S. Lewis'in en iyi arkadaşının annesiyle olan romantik ilişkisine de değinen film, geçmiş ve fanteziyi harmanlayan hikayesiyle izleyiciyle buluşmayı bekliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins ve Mathhew Goode'un yanı sıra Jodi Balfour, Stephen Campbell Moore, Jeremy Northam ve Orla Brady gibi isimler yer alıyor.

freuds-last-session-fragmani-anthony-hopkins-662x352.jpg

'AŞK, İNANÇ VE ÖLÜMLÜLÜK HAKKINDA BÜYÜK SORULAR SORAN BİR FİLM'

Filme yönelik merakının entelektüel ilgilerinin ötesinde olduğunu belirten yönetmen, hikayenin yaşadığımız zamanın ruhuna dair önemli içgörüler kazandıracağını ifade ederek filme dair şunları söylüyor:

“İdeolojik olarak çok kutuplaşmış, herkesin kendi kabilelerinde sıkışıp kaldığı, gerçek bir diyalogun olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Tüm izleyiciler için duygusal, düşündürücü ve yaratıcı bir film yapmak istiyorum. İnsanlığın kalbinde ne olduğunu -aşk, inanç ve ölümlülük- araştırırken büyük soruları soran bir film”

Çekimleri geçen sonbaharda Londra'da yapılan filmin ABD'de Aralık sonunda, diğer ülkelerde ise 2024 başında izleyiciyle buluşması bekleniyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar