'Friends'in yıldızı Matthew Perry'nin BAFTA Ödülleri'nde anılmaması tepki çekti

'Friends'in yıldızı Matthew Perry'nin BAFTA Ödülleri'nde anılmaması tepki çekti
Bu yıl 77'nci kez düzenlenen BAFTA Ödülleri 18 Şubat'ta sahiplerini buldu. Ödül gecesinde düzenlenen anma töreninde Friends dizisinde Chandler karakterine hayat veren Matthew Perry'nin anılmaması tepki çekti.

Artı Gerçek - İngiltere'nin Oscar'ları olarak tanımlanan ve Britanya Film Akademisi tarafından 18 Şubat'ta 77. kez verilen BAFTA Ödüllerinde yapılan anma töreninde, geçen yılki törenden bu yana film endüstrisinden vefat eden isimler gösterildi. Ancak, Friends dizisinde oynadığı Chandler Bing karakteri ile en sevilen sitcom oyuncularından biri haline gelen ve 29 Ekim'de ölen Matthew Perry anılmadı.

Matthew Perry'nin anılmaması tepkilere neden oldu. Bazı izleyiciler hayal kırıklıklarını sosyal medyada dile getirdi. Bir X/Twitter kullanıcısı "Bu gece BAFTAS'ta hayal kırıklığına uğradığım bir şey varsa o da Matthew Perry'nin vefatının kaybettiğimiz insanlar arasında anılmamasıydı..." üzüntüsünü ifade etti.

BAFTA'DAN AÇIKLAMA

Tepkilerin ardından BAFTA'dan bir açıklama geldi. Açıklamada "Mayıs ayında düzenlenecek olan BAFTA Televizyon Ödülleri'nde ve internet sitemizdeki anma bölümünde Perry'nin onurlandırılacağını teyit ediyoruz" denildi.

Matthew Perry geçtiğimiz sene 29 Ekim'de vefat etmişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar