Gazeteci Piers Morgan'dan 'The Crown' yorumu: Dizi gerçeği yansıtmıyor, Diana usta bir manipülatördü

Gazeteci Piers Morgan'dan 'The Crown' yorumu: Dizi gerçeği yansıtmıyor, Diana usta bir manipülatördü
Yayınlanma:
A+ A-
İngiliz gazeteci Piers Morgan, The Crown dizisinin izleyiciyle buluşan final sezonunun ardından bir yazı kaleme aldı. Morgan dizinin gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak Prenses Diana'nın kişiliği ve hayatıyla ilgili yeni iddialarda bulundu.

Artı Gerçek - Britanya'da sağ kanat liderlere desteği ve İngiliz monarşisine olan bağlılığıyla tanınan gazeteci Piers Morgan, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin ilişkilerine odaklanan The Crown dizisi hakkında yazdı.

Dizinin İki kısım halinde izleyiciyle buluşacak olan 6'ncı sezonunun ilk dört bölümü 16 Kasım'da Netflix'te yayınlandı. Prenses Diana'nın merkezinde olduğu yeni sezon hakkında yorum yapan Morgan, Diana ile iş dışında dostluk ilişkisinin de olduğunu belirterek The Crown'da anlatılan hikayelerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

'ONUN İKİYÜZLÜ KÜÇÜK BİR ŞEYTAN OLDUĞUNU BİLİYORUM'

Morgan The Sun için kaleme aldığı yazıda, Prenses Diana için, "İkiyüzlü Prenses Diana usta bir manipülatördü. "Her zaman The Crown'un onu resmettiği melek gibi bir azize değildi" ifadesini kullandı.

Independent Türkçe'nin aktardığı habere göre, Diana'nın aynı zamanda The Crown'da asla gösterilmeyen sevimsiz ve ikiyüzlü bir tarafı da olduğunu söyleyen Morgan, "Konu aşk hayatını ve medyayı istismar etmeye geldiğinde usta bir manipülatördü" yazdı.

'DİANA'NIN KAZA HABERİ KARİYERİMİN EN STRESLİ HABERİYDİ'

Morgan, 19 Kasım'da The Sun'da yayımlanan, "The Crown, melek gibi Diana'nın acınası bir şekilde sömürüldüğünü gösteriyor. Fakat ben onun da ikiyüzlü bir şeytan olabildiğini biliyorum" ifadelerini kullandığı yazısında, Prenses Diana vefat ettiğinde Daily Mirror'ın genel yayın yönetmenliğini üstlendiğini, Diana'nın ölümüne yol açan trafik kazasının kariyeri boyunca yaptığı en büyük ve en stresli haber olduğunu söyledi.

Dizide, Diana'nın sevgilisi Dodi El Fayed'in babası Mısırlı iş adamı Muhammed El Fayed, Britanya Kraliyet Ailesi'ne karşı verdiği savaş uğruna çifti tuzağa düşüren bir figür olarak tasvir ediliyor. Hatta baba Fayed'in, Mario Brenna isimli İtalyan bir fotoğrafçıya çiftin haberi olmadan görüntülerini çekmesi için bilgi sızdırdığı ekrana geliyor.

Fakat Morgan'a göre olaylar bu şekilde gerçekleşmedi.

Morgan, Daily Mirror'ın kardeş gazetesi Sunday Mirror'ın fotoğrafları, Jason Fraser adındaki başka bir fotoğrafçıdan satın aldığını ifade etti.

Bilgilerin ortaya çıkmasının önemli olduğunu söyleyen Morgan, "Dizide Diana, hem medya hem de Fayed ailesi tarafından sömürülen melek gibi bir figür olarak gösteriliyor" dedi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar