GQ Türkiye Mabel Matiz'den özür diledi

GQ Türkiye Mabel Matiz'den özür diledi
Yayınlanma:
A+ A-
GQ Türkiye, ödül takdimi için geceye davet edildiğini ama sahneye çağırılmadığını söyleyen Mabel Matiz'den özür diledi. Ancak kamuoyu, derginin özrünün kabahatinden büyük olduğunu düşünüyor.

Artı Gerçek - Şarkıcı Mabel Matiz, GQ Türkiye dergisinin "Men of the Year Ödül Töreni"nde sansüre uğradığını belirtmiş, bunun üzerine kamuoyunda Mabel Matiz'e destek olan pek çok kişi dergiyi özür dilemeye davet etmişti.

Beklenen özür geldi ancak bu kez de, dergi yönetiminin özür ifadesindeki tavrı eleştiri konusu oldu.

Zira özür, ayrımcılığı körüklediklerine dair kamuoyundan dilenen bir özür değil, üzdüklerini düşündükleri sanatçıya yönelik bir özür oldu.

Sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Mabel Matiz, törene ödül takdim etmek için davet edildiğini fakat söz konusu ödül verilirken sahneye çağrılmadığını belirtmişti.

Mabel Matiz, yaşananları şu sözlerle anlatmıştı: "1-1.5 ay kadar önce GQ Türkiye ekibinden, Yılın İyileri ödül gecesinde ödüllerden birini takdim etmem yönünde bir rica ve teklif aldım. Bana bildirilen ve takdim edeceğim ödül sırasında, takdim için başka biri sahneye çağrıldı. Yazın "Karakol" klibiyle ilgili yaşanan sansür haberleri ve yoğun gündem sebebiyle GQ Türkiye ekibinin son gün benle ilgili takdimden vazgeçtiğini, gün boyu kendi içlerinde bunun görüşmelerinin/ tartışmalarının yapıldığını birinci ağızdan öğrendim."

'SEVGİLİ MABEL MATİZ'İ ÜZDÜĞÜMÜZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ'

Mabel Matiz'in paylaşımının ardından bir açıklamada GQ Türkiye'den geldi. Matiz'in GQ Türkiye'nin kapağına verdiği pozun yer aldığı açıklamada "Yaşanan talihsizlikle, ifade edildiği şekilde bir kastımız olmasa da son derece nazik bir dille organizasyondan kaynaklanan hatamızı ortaya koyan sevgili Mabel Matiz'i üzdüğümüz içim özür dileriz. Bize her daim ilham veren Mabel'i anlıyoruz, bir arada, güzel ve aydınlık bir gelecek hayalini paylaşıyoruz" denildi.

GQ Türkiye'nin açıklamasının altına 'sadece Mabel Matiz'i değil, tüm Türkiye'yi üzdünüz, konuyu anlamamışsınız' yorumları yapıldı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar