İBB Şehir Tiyatroları, sezonu 'Bu Memleket Bizim' oyunu ile açtı

İBB Şehir Tiyatroları, sezonu 'Bu Memleket Bizim' oyunu ile açtı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarının, Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel hazırladığı "Bu Memleket Bizim" oyunu sahnelendi. Oyun bu akşam da seyircilerle buluşacak.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Cumhuriyetin 100. Yılını, “Bu Memleket Bizim” isimli özel bir oyun ile kutladı.Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda izleyiciyle buluşan eserde, 300'ü aşkın oyuncu ile 20 kişilik dans ekibi sahne aldı.

Oyunun ardından konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gösterinin izleyenleri Cumhuriyet'in muhteşem yolculuğunun başlangıç anına götürdüğünü ifade ederek, "Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bizi hem duygulandıran hem üzen hem de coşkulandıran muhteşem bir yolculuğa çıkarttınız. Elbette bu duyguyu yaşamak, hissetmek ve bunun sorumluluğunu hissetmemiz gerekiyor. Ben bu sorumluluğu, bu yükü taşımaktan çok büyük onur duyan bir Cumhuriyet çocuğuyum." ifadelerini kullandı.

BU AKŞAM DA SAHNELENECEK

Bu akşam da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda ikinci kez sahnelenecek oyun, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Nutuk" eseri ve Nazım Hikmet'in "Kuvayi Milliye Destanı" başta olmak üzere Erol Toy, İsmet Küntay, Samim Kocagöz ve Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun metinlerinden parçalarla birçok yazarın bir cümle ya da bir pasajıyla oluştu.

Tek perdelik 90 dakikadan oluşan oyunu Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir yönetiyor. (AA)

Öne Çıkanlar