'Karanlık Gece', Fransa Montepillier Film Festivali'nde ödül aldı

'Karanlık Gece', Fransa Montepillier Film Festivali'nde ödül aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Geçtiğimiz günlerde Netflix'te "en çok izlenenler" arasına giren Özcan Alper imzalı "Karanlık Gece" filmi, Fransa Montepillier Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü aldı.

Artı Gerçek - Özcan Alper’in yönettiği, senaryosunu Murat Uyurkulak’la birlikte yazdığı "Karanlık Gece" filmi bir ödüle daha layık görüldü. 2022'de gösterime giren ve bu yıl da Netflix'in seçkisine kattığı "Karanlık Gece", Fransa Montepillier Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü aldı.

Ödülü, filmde İshak rolünü üstlenen Berkay Ateş şu sözlerle duyurdu:

"‘Karanlık Gece’ filmimiz, Fransa Montepillier Film Festivalinde ‘EN İYİ FİLM’ ödülü kazandı! Ekibimize sonsuz tebrikler."

ekran-goruntusu-2023-10-28-234258.jpg

BİRÇOK ÖDÜL ALDI

Ankara Film Festivali - En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, SİYAD En İyi Film, Antalya Altın Portakal Film Festivali - En İyi Film, En İyi Senaryo, Boğaziçi Film Festivali - En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen ödülleri alan Karanlık Gece ile Özcan Alper; uzak-yakın zaman, Türkiye linç tarihini, faili meçhul ve faili belli nefret cinayetleriyle katledilenleri, kendine has sinema dünyasıyla seyirciye hatırlatıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar