Katledilen müzisyen Onur Şener, ölümünün 1'inci yılında anıldı: Adalete olan inancı sarstı

Katledilen müzisyen Onur Şener, ölümünün 1'inci yılında anıldı: Adalete olan inancı sarstı
Yayınlanma:
A+ A-
Ankara'da sahne aldığı mekanda, istek parçayı çalmadığı gerekçesiyle öldürülen müzisyen Onur Şener, ölümünün 1'inci yılında katledildiği yerde anıldı. Şener'in annesi Leyla Pınar, "Sonuna kadar mücadele edeceğim ve oğlumun hakkını alacağım" dedi.

Artı Gerçek - Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında, 2 Ekim 2022'de sahne alan ve istek parça çalmayı kabul etmediği için kırık cam bardakla boynundan yaralanarak öldürülen müzisyen Onur Şener, katledilmesinin 1'inci yılında, ailesi ve dostlarının katılımıyla, cinayetin gerçekleştiği mekanda anıldı.

'YAVRUMUN HAKKINI SONUNA KADAR ARAYACAĞIM'

Ailesi ve yakınları, ölümünün 1'inci yıl dönümünde Şener'in katledildiği eğlence mekanı önünde bir araya geldi. Anne Leyla Pınar Şener, 3 kişinin serbest bırakılmasını kabul edemediğini belirterek, "Bu katillerin benim oğlumu katledip aramızda elini kolunu sallayıp dolaşmasını kabul edemiyorum. Bunun için mücadelemizi sonuna kadar vermek istiyorum. Ben o evladımı ne emeklerle büyüttüm. Bir istek parçaları olmadı diye şımarıkça benim oğlumu katledebiliyorlar. Bunlar aramızda çok. Bunların ceza görmesi lazım. Örnek alınacak bu olay, böyle mi alınacak? Sonuna kadar mücadele edeceğim ve oğlumun hakkını alacağım. Ben bir anne olarak ona görevimi yaptığımı sanmıyorum, şu anda bunun acısını yüreğimde hissediyorum. Yavrum orada rahat etsin, onun hakkını sonuna kadar arayacağım" dedi.

651aa9cf470a9b23e4e9d179.jpeg

DHA'nın haberine göre, mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini belirten baba Erhan Şener, "Ailesi olarak verilen cezadan hiçbir zaman memnun olmadık. Yüksek mahkemenin, verilen cezayı bozacağına ve tüm müşterek faillerin aynı cezaya çarptırılacağına inancım sonsuzdur" ifadelerini kullandı.

651aa9cf470a9b2060be088d.jpeg

'CEZA TOPLUMUN ADALETE OLAN İNANCINI SARSMIŞTIR'

Ailenin avukatı Meltem Banko ise "Böyle bir insanın göz kırpmadan, ilkel bir vahşilikle hayattan koparılmasının yarattığı dehşet ve acı hiç dinmeyecek, yaktığı ateş hiç sönmeyecektir. Onur'u tanıyan tanımayan herkesin bilhassa biricik kızının döktüğü her bir damla gözyaşı, bu ateşi harlayacak ve insanlık tarihinde kara bir leke olarak her daim hatırlanacaktır. Dosya kapsamında sayın heyet tarafından verilen sonuç ceza, maalesef ailenin ve bizlerin yüreklerine su serpememiştir, toplumun adalete olan inancını sarsmıştır" diye konuştu. Açıklamanın ardından yakınları, Şener'in fotoğrafının yanına karanfil bıraktı.

651aa9cf470a9b23e4e9d17f.jpeg

NE OLMUŞTU?

Onur Şener, geçen yıl 2 Ekim'de, Çankaya ilçesinde sahne aldığı eğlence mekanında istek parçayı çalmadığı gerekçesiyle çıkan kavgada boğazı cam bardakla kesilerek öldürülmüştü. Olaya karışan ve gözaltına alınan 5 kişiden bakanlıkta iş müfettişi İlker Karakaş (35), Ali Gündüz (36) ve savunma sanayi alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36) tutuklanmış, Gözde Gündüz ve Jale Erberk serbest bırakılmıştı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılama sonunda tutuklu sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz'e 'kasten öldürme' suçundan takdir indirimi uygulanarak 25'er yıl hapis cezası verildi. Diğer tutuklu sanık Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Jale Erberk ve Gözde Gündüz'ün ise delil yetersizliğinden beraatına karar verildi.

Öne Çıkanlar