Kürt ressam Lübnan’daki uluslararası sergiye 2 eseriyle katıldı

Kürt ressam Lübnan’daki uluslararası sergiye 2 eseriyle katıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Ressam Aryan Latif, Lübnan’da UNESCO Palas Salonu'nda 18 Eylül’de açılan serginin üç gün sürdüğünü söyledi.

Artı Gerçek - Lübnan'da 100 resim sanatçısının katılımıyla açılan uluslararası sergiye, Kürt resim sanatçısı Aryan Latif de 2 tablosuyla katıldı.

K24’e konuşan ressam Aryan Latif, Lübnan’da UNESCO Palas Salonu'nda açılan serginin üç gün sürdüğünü söyledi.

aryan-latif-resmi-1.jpg

Sergiye dünyanın dört bir yanından 100 sanatçının katıldığını kaydeden Latif, kendisinin de bir Kürt ressam olarak 2 tablo ile katıldığını belirtti.

Serginin çoğu Avrupa ülkesinde şubeleri bulunan üç uluslararası kuruluş tarafından desteklendiğini aktaran Latif, söz konusu kuruluşların her yıl bir dizi sanatsal etkinlik düzenlediğini ve sanatçıları kendilerinin seçip davet ettiğini ifade etti.aryan-latif-resmi-2-001.jpg

Süleymaniye’de yaşayan ressam Arin Latif, 2014 yılında başladığı sanat kariyerinde, aralarında Türkiye, Yunanistan, Güney Kore ve Lübnan’ın da bulunduğu ülkelerde 17 ortak sergiye, 5 uluslararası sergiye katıldı.

Arin Latif Kimdir

Aryan Latif Ahmed 1994 yılında Süleymaniye'de doğdu ve halen Süleymaniye'de yaşamını sürdürüyor. . Süleymaniye Politeknik Enstitüsü Radyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Sanat kariyerine 2014 yılında başladı. Bölge dışında 15 karma sergiye ve 4 uluslararası sergiye katıldı. Sanatçı, insan müdahalesinden uzak, sanatıyla doğanın güzelliğini korumak istediğini söylüyor. Öte taraftan ne yazık ki doğa, her zaman insanın yarattığı teknolojinin gelişiminin kurbanı olmuştur! Diyor ve resme yaklaşımını teknolojinin doğaya verdiği tahribatına itiraz ettiğini belirtiyor. Öte taraftan doğanın ise tam aksine, her zaman insanlığa hizmetinde olduğunu vurguluyor. (Kültür Sanat)

Öne Çıkanlar