Leyla ile Mecnun dizisi ekranlara veda etti

Leyla ile Mecnun dizisi ekranlara veda etti
Yayınlanma:
A+ A-
Uzun yıllardır bir ekran klasiği haline gelen 'Leyla İle Mecnun' dizisi sona erdi. Dizinin senaristi Burak Aksak haberi sosyal medya hesabından, "Leyla ile Mecnun'un ekran yolcuğu sona erdi. emeği geçen herkese teşekkürler" sözleriyle duyurdu.

Artı Gerçek - Yıllar önce TRT'de yayınlanan, ardından Exxen isimli platformda yeniden izleyiciyle buluşan ve bir ekran klasiği haline gelen 'Leyla ile Mecnun' dizisi, dördüncü sezonuyla ekrana veda etti.

Dizinin senaristi Burak Aksak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Leyla ile Mecnun dizisinin bittiğini duyurdu.

"BEN BU OYUNU... DENEDİM AMA BOZAMADIM'. HOŞÇAKAL"

Aksak'ın Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

"Leyla ile Mecnun'un ekran yolcuğu sona erdi. Emeği geçen herkese teşekkürler. Mecnun Çınar'ın da söylediği gibi 'Ben bu oyunu... denedim ama bozamadım'. Hoşçakal"

Yönetmen koltuğunda Onur Ünlü'nün oturduğu dizinin başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Köksal Engür ve Deniz Işın paylaşıyordu.

GEZİ'YE DESTEK SONRASI YAYINDAN KALDIRILMIŞTI

2011-2013 yılları arasında TRT'de ekranlara gelen dizinin oyuncularının Gezi eylemlerine destek vermesi ve çektikleri bir videoyu internet üzerinden izleyicileri ile paylaşması üzerine dizi yayından kaldırılmıştı.

Ekranlardan uzak kalmasına rağmen etkisini sürdüren ve eski bölümlerinden videoların sosyal mecralarda paylaşılmaya devam ettiği dizi 8 yıllık aranın ardından 2021 yılında Exxen'de izleyicisi ile yeniden buluşmuştu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar