Meksikalı oyuncu Melissa Barrera'ya 'Filistin yaptırımı': Çığlık'ın devam filminden kovuldu

Meksikalı oyuncu Melissa Barrera'ya 'Filistin yaptırımı': Çığlık'ın devam filminden kovuldu
Çığlık'ın serisinin 6'ncı devam filminde de rol alması beklenen oyuncu Melissa Barrera, Gazze'deki saldırılara karşı yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek filmden çıkartıldı. Spyglass stüdyosu, paylaşımları "antisemitist" olarak nitelendirdi.

Artı Gerçek - Korku türünün ikonik modern klasiklerinden Çığlık serisinin yayınlanması planlanan 6'ıncı filminin kadrosundan yer alan Melissa Barrera, sosyal medyadan "Filistin'e destek mesajları" nedeniyle yapımdan kovuldu.

2022 yılında, Çığlık'ın beşinci filminde de başrolde yer alan ve sonrasında gelen devam filmi "Çığlık 6"nın yanı sıra "In the Heights", "Carmen" gibi yapımlarla tanınan Melissa Barrera, Instagram hesabında çatışmayla ilgili paylaşımlar yapıyor, İsrail'i "soykırım ve etnik temizlikle" suçlayan gönderiler paylaşıyordu.

İsrail'in Gazze'nin suyunu ve elektriğini kestiğini söyleyen, Gazze'ye herhangi bir yardımın ulaşmasını izin verilmediğini gösteren gönderileri yeniden paylaşan Barrera, kendisinin de Meksika'dan geldiğini, Filistin'in ve Meksika'nın bağımsız birer devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlemesi gerektiğini belirtiyordu.

STÜDYO AÇIKLAMA YAPTI: 'ANTİSEMİTİST' VE 'NEFRET SÖYLEMİ'

Beyazperde'nin haberine göre, Barrera'yı kovan Spyglass stüdyosu, oyuncunun ifadelerini "antisemitist" ve "nefret söylemi" olarak nitelendirdiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Antisemitizme veya soykırıma, etnik temizliğe, Holokost çarpıtmasına veya açıkça nefret söylemi çizgisini alenen aşan herhangi bir şeye yanlış göndermeler de dahil olmak üzere her türlü nefretin kışkırtılmasına karşı sıfır tolerans gösteriyoruz."

"Çığlık 7"yi yönetecek olan Christopher Landon ise stüdyonun bu kararının ortaya çıkmasının ardından Twitter hesabında şunları yazdı: "Her şey berbat. Bağırmayı kesin. Bu benim verebileceğim bir karar değildi."

SUSAN SARANDON DA "FİLİSTİN" YAPTIRIMIYLA KARŞI KARŞIYA KALDI

Melissa Barrera, Hollywood'da İsrail-Filistin konusundaki düşünceleri yüzünden yaptırımla karşılaşan tek isim değil. Gazze'ye destek mesajları yayınlayan Susan Sarandon'ın menajerlik şirketi UTA, bu paylaşımlardan rahatsız olarak oyuncuyu temsil etmeyi bıraktı.

CAA FİLM DEPARTMANI BAŞKANI DAKHİL DE GÖREVDEN ALINDI

Hollywood'da Filistin'e destek gösterdiği için işlerini kaybetmeye başlayan isimler arasında menajerlik ajansı CAA'nın Film Departmanı Ortak Başkanı Maha Dakhil de yer alıyor.

Sosyal medyada "Soykırıma tanık olmaktan daha yürek parçalayıcı ne olabilir? Soykırımın inkarına tanık olmak." ifadelerini paylaşan Dakhil görevden alındı ancak ajansın temsil ettiği yıldızlardan biri olan Tom Cruise'un Dakhil'e desteğini belirtmesi ve onu ofisinde ziyaret etmesinin ardından Dakhil şirketten tamamen kovulmadı. (KÜLTÜR SANAT)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar