Merve Dizdar: O konuşmayı öylesine yapmadım

Merve Dizdar: O konuşmayı öylesine yapmadım
Yayınlanma:
A+ A-
Merve Dizdar, 76'ncı Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ile döndükten sonra verdiği ilk röportajda çok ses getiren ödül konuşmasının ayrıntılarından ve kadın mücadelesine olan inancından bahsetti.

Artı Gerçek - Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kuru Otlar Üstüne" filminde canlandırdığı Nuray karakteriyle 76. Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne değer görülen Merve Dizdar, ödül konuşması hakkında konuştu.

Oksijen’den Binnaz Saktanber'e konuşan Dizdar, "Mücadele tek mi? Her kadın bambaşka bir mücadele içinde değil mi? Hepsi için çok güzel, hak ettikleri kadar güzel bir hayat diledim. Kimseye kötü bir şey demedim. Tam tersine çok içten iyi dilekler diledim. Tüm kadınlarımıza. Bu kadar mutluyken kalkıp ülkemi nasıl kötülemiş olabilirim?" dedi.

'BU HİSSETTİĞİM ŞEYİ HAYATIM BOYUNCA HİSSETMEDİM'

Herkes çok mutlu olduğu için mutlu olduğunu, bundan dolayı kendisiyle gurur duyduğunu belirten Dizdar, "Bu hissettiğim şeyi hayatım boyunca hiç hissetmedim. Benim mutluluğumdan çok daha önemli, çok daha büyük bir güç hissediyorum. Benim mutluluğum bir kenarda dursun, hiç önemli değil. Ülkemdeki herkesin mutluluğu daha önemli benim için. Hala tam olarak idrak edemiyorum ama herkes çok mutlu olduğu için çok mutluyum. Bundan ötürü gurur duyuyorum kendimle. Bir sporcu nasıl gidip ülkesini temsil ediyorsa öyle hissediyorum kendimi" dedi.

O KONUŞMAYI ÖYLESİNE YAPMADIM...KADINLARA ÇOK GÜVENİYORUM

Konuşmasından ve kendisinden umut alan, cesaret alan kadınlara da seslenen Dizdar, "Bu noktaya gelinceye kadar çok zorluklar yaşadım, o kadar iyi bildiğim şeyler ki bunlar. Ama kadınlardan daha güçlü bir varlık da bilmiyorum. Bunu öylesine söylemiyorum, o konuşmayı da öylesine yapmadım. Gerçekten bize çok güveniyorum ve bize çok inanıyorum ben. Her kötülükte mutlaka kadın bir yerden çıkıp umut oluyor. Bu umudu herkesin gözünde gördüğüm için çok mutluyum" diye konuştu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar