Oyuncu Demiray Erül vefat etti

Oyuncu Demiray Erül vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
Doktorlar, Arka Sokaklar, Cennet Mahallesi, Kurtlar Vadisi ve Çiçek Taksi dizilerinde rol alan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Demiray Erül, 84 yaşında yaşamını yitirdi.

Artı Gerçek-Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı Demiray Erül hayatını kaybetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada, "İBB Şehir Tiyatroları değerli sanatçısı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Demiray Erül'ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

Erül'ün cenazesi bugün (17 Ekim) Bodrum Ortakent Kerem Aydınlar Camii'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Bodrum Ortakent Mezarlığı'na defnedilecek.

DEMİRAY ERÜL KİMDİR?

18 Mayıs 1938'de dünyaya gelen Demiray Erül, sanat yaşamına Şehir Tiyatroları'nda başladı ve uzun süre bu kurumda çeşitli oyunlarda rol aldı. Sanat yaşamına Şehir Tiyatroları'nda başlayan Erül, dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yaptı.

Demiray Erül, "Antonius ile Kleopatra", "Ahududu", "Deli Eder İnsanı Bu Dünya", "Gazete Gazete", "Karaların Memetleri", "Aç Gözlüler", "Lüküs Hayat" oyunlarında rol aldı.

Son olarak "Doktorlar" dizisinde Nihat Altındağ karakterine hayat veren Demiray Erül, "Arka Sokaklar", "Köprü", "Cennet Mahallesi", "Patron Kim", "Tatlı Hayat", "Böyle mi Olacaktı", "Köşe Kapmaca", "Çiçek Taksi", "İz Peşinde", "Milyarder" ve "Tarzan Rıfkı" gibi Dizi ve filmlerde oynadı.(KÜLTÜR-SANAT)

Öne Çıkanlar