PEN Yazarlar Derneği'nden ikinci tur çağrısı: Seçim henüz bitmedi... Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin

PEN Yazarlar Derneği'nden ikinci tur çağrısı: Seçim henüz bitmedi... Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin
PEN Yazarlar Derneği 2'nci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleri için seçmenlere çağrı yaptı. Dernek açılamasında "Bu şahıs meselesi değil, parti meselesi hiç değil, daha önemli, daha hayati bir mesele! Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin." yazdı.

Artı Gerçek - PEN Yazarlar Derneği, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından, süreçle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. PEN "Seçim Devam Ediyor Hala!" başlıklı açıklamasında ,"Ya karanlık ya aydınlık, ya geri ya ileri, ya sultanlık ya çağdaşlık, ya geçmiş ya gelecek! Hepsi 28 Mayıs’ta vereceğin oyla belirlenecek! Haydi bu işi ikinci turda bitirelim!" yazarak seçmenlere sandığa gitme çağrısı yaptı.

PEN Yazarlar Derneği'nin açıklamasının tamamı şöyle:

"Seçim Devam Ediyor Hala! Ey bu ülkenin demokrasiye, çağdaşlığa, eşitliğe, özgürlüğe, hakkaniyete, vicdana susamış insanları… Zorlu günlerden geçmekteyiz. Seçim henüz bitmedi , devam ediyor hala!

"Asla umutsuzluğa kapılmayacaksın! Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişini “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır” sözünü gönlünde tut. Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Turunda 28 Mayıs’ta hem oylarımızı hem sandıklarımızı korumalıyız! Lamı cimi, öylesi şöylesi yok, Cumhuriyetin, çağdaşlığın, özgürlüğün, aydınlığın, kadın haklarının, laik devletin, demokrasinin, bilimsel eğitimin alternatifi yok! Yol belli! Ya karanlık ya aydınlık, ya geri ya ileri, ya sultanlık ya çağdaşlık, ya geçmiş ya gelecek! Hepsi 28 Mayıs’ta vereceğin oyla belirlenecek! Haydi bu işi ikinci turda bitirelim! Cumhuriyetimizin 100. Yılında geleceği hedefleyelim.

Bu şahıs meselesi değil, parti meselesi hiç değil, daha önemli, daha hayati bir mesele! Duygusallığa, karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmak bizlere yakışmaz! Tam aksine daha çok çalışmak, Cumhurbaşkanlığı seçimine daha çok asılmak zorundayız. Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin. En karanlık gecenin sonunda bile güneş mutlak doğar. Bu inançla haydi seçim sandıklarına! 'Yaşasın Hayat! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Özgürlük!' diyebilmek için!" (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar