Recep İvedik 7’nin ilk fragmanı yayınlandı: Politik göndermeler ağırlıkta

Recep İvedik 7’nin ilk fragmanı yayınlandı: Politik göndermeler ağırlıkta
Yayınlanma:
A+ A-
Komedi film serisi Recep İvedik’'in son filmi "Recep İvedik 7" öncekilerden farklı olarak politik göndermeler içeriyor: Köy ranta açılıyor, elektrik faturası 900 lira.

Artı Gerçek- "Recep İvedik 7" filmin başrolünde yine Şahan Gökbakar yönetmen koltuğunda da Togan Gökbakar var. Film 9 Aralık’ta sadece Disney+’ta yayınlanacak.

Bugün Youtube’dan yayınlanan fragmanda Recep, evinde otururken ekonomiden bahseden televizyon kanalları arasında geziniyor. O sırada kapı eşiğinin altından elektrik faturası olduğu anlaşılan bir kağıt uzatılıyor. Faturanın 900 lira olduğunu gören Recep, fenalık geçiriyor.

Tanıtımın ilerleyen dakikalarında köyüne giden Recep, köyü tamamen yok edecek bir rant projesine tanık oluyor. Fragman, derinleşen ekonomik krizde gelir eşitsizliğine dikkat çekerek altından tatlı yiyen zengin bir karaktere tepkiyle son buluyor.

Şahan Gökbakar, özellikle 2021’deki orman yangınlarından sonra sık sık sosyal medyadan paylaşımlar yaparak, muhalif kimliğini ön plana çıkardı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar