Sanatçılar Hatay'daki depremzedeler için sahne alacak: Geliri 100. Yıl Köyü'ne aktarılacak

Sanatçılar Hatay'daki depremzedeler için sahne alacak: Geliri 100. Yıl Köyü'ne aktarılacak
Yayınlanma:
A+ A-
Aralarında Jehan Barbur ve Ceylan Ertem'in de bulunduğu sanatçılar, geliri Hatay'daki depremzede gençlerin eğimine aktarılacak 100. Yıl Köyü projesi için YBY Woods'ta sahne alacak. 3 Ekim'de gerçekleşecek konserin sunuculuğunu İlker Ayrık üstlenecek.

Artı Gerçek - Gülmek İyileştirir Derneği iş birliği ile Kemerburgaz Kent Ormanı’ndaki YBY Woods'ta düzenlenecek konserde, Ceylan Ertem, Uğur Aslan, Suat Suna, Jehan Barbur ve Fuat Güner, 6 Şubat'ta gerçekleşen Maraş depremlerinin büyük yıkıma neden olduğu illerden biri olan Hatay'da depremzedeler ile dayanışmak için sahne alacak.

3 Ekim Salı akşamı gerçekleştirilecek konserin bilet gelirleri, Hatay’da meydana gelen afetten etkilenen ailelere ve üniversite öğrencilerinin eğitimine destek olmak için 100. Yıl Köyü projesine aktarılacak.

Proje kapsamında Hatay'da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü içerisinde, 120 dönümlük arazide, 300 ev ve destek birimleri oluşturulacak.

Hatay'ın kendi toprağı kullanılarak kerpiçten, sürdürülebilir şekilde tasarlanan köy, ilk 3 yıl ücretsiz olarak afetten etkilenen ailelerin kullanımına sunulduktan sonra, Mustafa Kemal Üniversitesi öğrenci yurtları, lojmanları ve destek birimleri olarak eğitime hizmet etmeye devam edecek. İçerisinde yer alacak istihdam atölyeleri ile hem üniversiteye hem de Hatay'a hayat katacak olan proje, binlerce üniversiteliye yıllar boyu destek verecek.

0-12 yaş aralığındaki çocukların katılımının ücretsiz olduğu konsere, dinleyiciler kendi sandalyeleri ve içecekleriyle gidebilecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar