Tarantino'ya sinemayı bırakma fikrini Besson vermiş: 'Söylediğimi kariyerine uyguladı'

Tarantino'ya sinemayı bırakma fikrini Besson vermiş: 'Söylediğimi kariyerine uyguladı'
On film çektikten sonra sinemayı bırakacağını söyleyen Tarantino'nun bu düşüncesinin arkasında Luc Besson'un olduğu ortaya çıktı. Katıldığı bir podcast programında konuşan Besson, Tarantino'ya bu fikrini yıllar önce söylediğini anlattı.

Artı Gerçek - Hollywood'un ünlü yönetmenlerinden Quentin Tarantino'nun onuncu ve son filmi olması beklenen 'The Movie Critic'in hazırlıkları sürerken yönetmenin onuncu filmden sonra sinemayı bırakma ve emekli olma kararının arkasında, daha önce Luc Besson'un kendi kariyeri için düşündüğü bir strateji olduğu ortaya çıktı.

Luc Besson, 'On filmden sonra emekli olma' fikrinin, kariyerinde zirvedeyken Hollywood'dan aldığı sayısız senaryo ve film fikrine karşı geliştirdiği bir yöntem olduğunu söyledi.

Besson, katıldığı bir podcast programında hem on filmden sonra emekli olacağını söyleyerek yapımcıları başından savabildiğini hem de kariyerini istediği çizgide sürdürebildiğini anlattı.

'ÇOK UZUN ZAMAN ÖNCE TARANTİNO’YA SÖYLEMİŞTİM'

Yönetmen, yine aynı programdaki konuşmasında, yıllar önce Tarantino'yla bir sohbetlerinde ona bu yönteminden bahsettiğini de aktardı. “Kendimle kalmalıydım. Zihnimin tertemiz olması gerekiyordu” diyen Besson’un Tarantino’yla ilgili sözleriyse şöyle:

“Komik olan şu ki, bunu çok uzun zaman önce Tarantino’ya söylemiştim… O da benim dediğimi kendi kariyerine uyarladı. Hayır, bunu ona söylediğimde tamamen dürüsttüm. Bunu altı ya da yedi film yaptıktan sonra dile getirmiştim. Bu durum benim için seçeceğim hikayelere konsantre olup ‘Sadece 10 mermim varsa son üçüne dikkat etmeliyim’ dememin bir yoluydu.”

Luc Besson’un geçen sene çektiği 'Dogman' istenen gişe sayısına ulaşamadı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar