Will Smith'den Hollywood grevine destek: Meslek için dönüm noktası

Will Smith'den Hollywood grevine destek: Meslek için dönüm noktası
Hollywood'da devam eden greve Will Smith de destek verdiğini açıkladı. Hollywood yıldızı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Bu grev mesleğimiz için bir dönüm noktasıdır" dedi.

Artı Gerçek - Hollywood yıldızı Will Smith'de Hollywood grevine destek verdiğini açıkladı. Maaş ve yapay zekaya karşı iş güvencesi konusunda yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine başlayan grevle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Oscar ödüllü oyuncu "Bu grev mesleğimiz için bir dönüm noktasıdır" dedi.

NTV'nin aktardığına göre Smith grevle ilgili paylaşımının devamında şunları söyledi:

"Bir oyuncu olarak 33 yıllık kariyerimde bazen kendimi Philly'deki çocuk gibi hissediyorum. Bunca zaman bir aktör olarak çalışabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum, çok minnettarım" ifadelerini kullandı.

GEORGE CLOONEY'DEN DE DESTEK GELDİ

Aralarında Jane Fonda, Chloe Grace Moretz, Jessica Chastain, Colin Farrell, Vannesa Hudgens ve Bryan Cranston gibi isimlerin yanı sıra, greve bir destek mesajı da yönetmen, yapımcı ve senarist George Clooney'den geldi.

gn6a3m2kokiwdqjr-v4zxq.webp

CNN'e konuşan Clooney, "Bu grev sektör için bir dönüm noktasıdır. Çok sayıda oyuncu ve yazar hayatını sürdürme kabiliyetini kaybetti. Sektörün hayatta kalabilmesi için bunun değişmesi gerekiyor. Oyuncular için bu değişim yolculuğu şimdi başlıyor" dedi.

GREV'İN ETKİLERİ

63 yıl sonra ilk kez Hollywood'da hem senaristler hem de oyuncular aynı anda grevde. Mayıs ayında greve başlayan yazarlara, oyuncular da dahil oldu. Grev Hollywood'da birçok yapımın ertelenmesine neden olmuştu. Grevin devam etmesi halinde filmlerin çekimlerinin durabileceği tahmin ediliyor. Stranger Things, Family Guy ve The Simpsons gibi dizilerin devam sezonlarının da bu grevden etkileneceği öngörülüyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar