Bakan Tekin hem LGBTİ+'ları hedef aldı hem 'aile' vurgusu yaptı: 'Türk Toplumunda Aile' dersi müfredata eklendi

Bakan Tekin hem LGBTİ+'ları hedef aldı hem 'aile' vurgusu yaptı: 'Türk Toplumunda Aile' dersi müfredata eklendi
Milli Eğitim Bakanı Tekin, LGBTİ+'ları hedef alarak 'aile' vurgusu yaptı. Bakan Tekin, 'Türk Toplumunda Aile' adlı dersin müfredatta ve seçmeli dersler arasına katıldığını açıkladı.

Artı Gerçek - "Gerekirse kız okulları açabilmeliyiz" sözleri ile tepki toplayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bu kez katıldığı bir televizyon programında LGBTİ+'ları hedef aldı.

"Bana sorarsanız bu sorunu tartışmaya evrensel olduğunu iddia ettiğimiz temel insan hakları metinleri tartışarak bakmamız lazım" ifadesini kullanan Tekin, yeni müfredat çalışmalarının içerisinde aile konusuna daha fazla öncelik vereceklerini söyledi. Tekin, 'Türk Toplumunda Aile' adlı dersin müfredatta ve seçmeli dersler arasına katıldığını açıkladı.

Tekin şunları söyledi:

"Bana sorarsanız bu sorunu tartışmaya evrensel olduğunu iddia ettiğimiz temel insan hakları metinleri tartışarak bakmamız lazım. Nihayetinde LGBTİ gibi tartışmaların referans gösterildiği hep bu metinleri atıfla yapılıyor. Dolayısıyla belki onları tartışmaya açarak belki onları tekrardan yeni gelişmelere göre revize ederek tartışmaya başlayabiliriz. Bu konuda konuşacak çok fazla şey var. Bizi biz yapan değerler her neyse gelecek kuşaklara aksettirebilmek istiyoruz. Bu anlamda hem müfredatımızın içine hem de seçmeli derslerimizin içerisinde 'Türk Toplumunda Aile' diye bir ders koyduk. Yeni müfredat çalışmalarımız içerisinde de bunlar bizim öncelik verdiğimiz konular." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar