İBB’nin sergisi hedef gösterildi: Feshane önünde toplanıp tehditler savurdular

İBB’nin sergisi hedef gösterildi: Feshane önünde toplanıp tehditler savurdular
Yayınlanma:
A+ A-
İBB'nin 23 Haziran’da açılışını yaptığı ‘Art İstanbul Feshane’deki ‘Ortadan Başlamak’ isimli sergi, ‘LGBTİ+ propagandası’ yapıldığı iddiasıyla bir grup tarafından hedef gösterildi. Sergi geçici olarak kapatılıp yeniden açıldı.

Artı Gerçek - Beş yıl süren restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından 23 Haziran’da tekrar açılan Feshane’de, ‘Ortadan Başlamak’ isimli sergisi, bir grup tarafından hedef gösterildi.

Açıldığı gün sosyal medyada hedefe konulan sergide, çıplaklık içeren ve polis düşmanlığı yapan fotoğrafların yer aldığı, LGBTİ+ propagandası yapıldığı ve sosyalizmi öven filmler gösterildiğini öne süren bir grup Feshane önünde toplanarak eylem yaptı.

Yesevi Alperenler Derneği Genel Başkanı ve Fikirde Birlik Ve Mücadele Platformu Başkanı Kürşat Mican, “Buradaki sergi, bize Müslüman Türk milletine hakarettir. İvedilikle bu serginin kaldırılması lazım. Ekrem’i uyarıyoruz, ya bu sergiyi kaldırır ya da millet olarak biz bu sergiyi kaldırmasını biliriz” diyerek tehditler savurdu.

Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Deniz Köken ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İBB’nin ‘toplumun hassasiyetlerini anlamasını’ beklediklerini söyledi.

YENİDEN ZİYARETE AÇILDI

Saat 10.00’da ziyaretçilere açık olan sergi, protesto nedeniyle geçici süreliğine ziyarete kapatıldıktan sonra grubun alandan ayrılmasıyla yeniden ziyarete açıldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar