İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi: Sokaklardan vazgeçmiyoruz, hep birlikte dönüyoruz

Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi, yasaklanan yürüyüş öncesi yayınladığı video ile "Sokaklardan vazgeçmiyoruz" mesajı verdi.

Artı Gerçek - Onur Ayı kapsamında yapılması planlanan birçok etkinlik Türkiye genelinde yasaklanırken İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi, bugün saat 15.00'te 21. Onur Yürüyüşü'nün yapılacağını duyurdu.

Yürüyüşün temasını "Dönüyoruz" olarak duyuran İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi, sosyal medya hesabından yayımladığı video ile yürüyüşe çağırdı. Video, "Lubunya günaydın! 21. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’müz bugün. Sokaklardan vazgeçmiyoruz, hep birlikte #DÖNÜYORUZ" notuyla paylaşıldı.

'LUBUNYA DÜŞMANI İKTİDARA KARŞI BİR ARADAYIZ'

Komite tarafından paylaşılan diğer videoda ise Onur Haftası etkinliklerinin yasaklanmasına, gözaltılara, basının engellenmesine karşı tepkilere yer verildi. Videoda sanatçılar da yer aldı. Video, "Artık resmi kanallardan bir yasak varsa dahi kararları duyurmadan sokakları ve meydanları kapatan bu lubunya düşmanı iktidara karşı her koşulda 21. LGBTİ+ Onur Yürüyüşümüz için bir aradayız" notuyla paylaşıldı.

VALİLİK YASAKLAMIŞTI

İstanbul Valisi Davut Gül, Onur Haftası'nda yapılması planlanan yürüyüşü yasaklamıştı. Gül, "İzinsiz gösteri yapan gruplara asla müsaade edilmeyecektir" demişti.

Öne Çıkanlar