Kaos GL Derneği, Yeni Akit hakkında tazminat davası açtı

Kaos GL Derneği, Yeni Akit hakkında tazminat davası açtı
Yayınlanma:
A+ A-
Kaos GL Derneği, kendisini hedef gösteren Yeni Akit gazetesi hakkında tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, Yeni Akit’in yazıları delil olarak sunuldu.

ANKARA - Kaos GL Derneği, kendisini hedef gösteren Yeni Akit gazetesi hakkında 55 bin TL’lik tazminat davası açtı. Dernek, dava dilekçesinde hakaret, aşağılama ve nefret söylemi üreterek hakları ihlal edilen Kaos GL lehine tazminat talep etti. Dilekçede, Yeni Akit’in Kaos GL’yi hedef gösteren yazıları delil olarak sunuldu.

'DÜZENLİ OLARAK DERNEĞE SAPKIN DENİYOR'
Kaos GL’nin haberine göre Ankara 33’üncü Asliye Hukuk Mahkemesine dava açan derneğin temsilcisi Avukat Kerem Dikmen, dava dilekçesini şöyle açıkladı:

"Davalı Yeni Akit gazetesi düzenli olarak müvekkil derneğe sapkın, sapık, sapkınların çatı örgütü, ahlaksızlığın merkezi, sapkın homolar, 'Kendilerini LGBTİ olarak tanımlayan eşcinsel sapkınlar', 'Batılı ülkelerin ve Alman Vakıfları'nın fonlarıyla beslenen homolar', 'sapkın homolar', 'eşcinsel ahlaksızlar', 'AB ülkelerinin, Alman Vakıfları'nın ve Soros'un kirli paralarından nemalanan homolar, sapkınlıklarını ve ahlaksızlıklarını normalleştiren provakatif faaliyetlere imza atıyor', 'LGBTİ'li ahlaksızlar', 'gayriahlaki oluşumlar', 'Ülkemizdeki sapkınların çatı kuruluşu KAOS GL' ve benzeri hakaret içerikli nefret söylemleriyle saldırmakta, kişilik haklarını ihlal etmektedir.”

‘TOPLUM KARŞISINDA KÜÇÜK DÜŞÜRMEKTE’

Kaos GL’nin düşmanlaştırıldığını vurgulayan Dikmen, Yeni Akit’in yazılarının önyargıları yaygınlaştırdığını belirterek, şunları ekledi:

“Aynı zamanda hakaret içeren bu ifadeler müvekkili hedeflemekte, hedef göstermekte, toplum karşısında onu küçük düşürmekte, şeref ve itibarına zarar vermekte, potansiyel üye ve destekçilerini dernekten uzaklaştırmaktadır. Özellikle derneğin etkinliklerine dönük hedef göstermeler nedeniyle müvekkil dernek geçmişte birçok etkinliği de gerçekleştirememiş ve bu nedenle planlı faaliyetleri de sekteye uğramıştır” (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar