Erhan Usta: AFAD Afetlere Müdahale Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, afetle ilgili hiç iş yapmamış

Erhan Usta: AFAD Afetlere Müdahale Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, afetle ilgili hiç iş yapmamış
Yayınlanma:
A+ A-
Deprem sonrası eleştirilerin odağındaki AFAD'ın Afetlere Müdahale Genel Müdürü Palakoğlu'nun ilahiyat fakültesi mezunu olduğu ortaya çıktı. İYİ Partili Usta, "Palakoğlu, ilahiyat fakültesi mezunu, afetle ilgili hiç iş yapmamış" dedi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 şehirde büyük bir yıkıma neden oldu.

İlk 24 saatte arama kurtarma çalışmaları yetersiz kalırken yurttaşlar da "Nerede bu devlet?" diyerek geç müdahale edilmesine de tepki gösterdi.

Son olarak, yeterli müdahaleyi yapmadığı için eleştirilerin odağında olan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Afetlere Müdahale Genel Müdürü Palakoğlu'nun ilahiyat fakültesi mezunu olduğu ortaya çıktı.

USTA: AFETLE İLGİLİ HİÇ İŞ YAPMAMIŞ

İYİ Parti Genel Başkanvekili Erhan Usta, İsmail Palakoğlu'nun özgeçmişini paylaşarak, ilahiyat fakültesi mezunu olmasına tepki gösterdi.

Usta, Palakoğlu'nun deprem konusunda bilgi sahibi olmadığını ifade ettiğinde paylaşımında, "AFAD Afetlere Müdahale Gn. Müdürü kim? İsmail Palakoğlu Hiç basına bilgi verirken görüldü mü? Hayır. Neden? Çünkü deprem konusunda bilgi sahibi değil, çünkü ilahiyat fak. mezunu. Afetle ilgili bir iş yapmış mı? Hayır. Sizin emaneti ehline veriniz buyruğundan anladığınız bu mu?" diye sordu.

İLAHİYAT FAKÜLTESİ, TEMEL İSLAM BİLİMLERİ YÜKSEK LİSANSI, DİYANET MÜŞAVİRLİĞİ...

Aynı zamanda AFAD Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı olan İsmail Palakoğlu'nun kurumun sitesindeki özgeçmişi ise şöyle:

"1972 Kahramanmaraş, Afşin ilçesinde doğan İsmail Palakoğlu; İlkokul, ortaokul ve Lise öğrenimini Afşin'de tamamladı. 1990'da Afşin İmam Hatip Lisesini bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine başladı ve 1995 yılında buradan mezun oldu. 1995 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tasavvuf Anabilim Dalı alanındaki yüksek lisansını 1998’de tamamladı.

1993 yılından itibaren Sivil Toplum Kuruluşlarında Yöneticilik, Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundu.

2011 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcılığına, 2012 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2016-2017 yıllarında Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti ve İcra Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2016 yılında başladığı Türkiye Diyanet Vakfı Genel Kurul Üyeliği halen devam etmektedir. 2016 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirliğine atandı. 2016-2017 yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirliği görevini yürütmekte iken 15 Mart 2018 tarihinde AFAD Başkan Yardımcısı olarak atandı.

AFAD Gençlik ve Spor Kulübü’nün Aralık 2019’da yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Kulüp Başkanı olarak seçilen İsmail Palakoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır. " (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar