AKP'den bir istifa daha: 'Gördüğüm lüzum üzerine...'

AKP'den bir istifa daha: 'Gördüğüm lüzum üzerine...'
Yayınlanma:
A+ A-
AKP teşkilatlarında son dönemde peş peşe gelen istifalara bir yenisi daha eklendi. Bilecik'te Pazaryeri AKP İlçe Başkanı İsmail Soydan istifa etti.

Artı Gerçek - AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'nın istifası ve eski AKP milletvekili Talip Kaban'ın İYİ Parti'ye katılmasının ardından bir istifa haberi daha geldi. Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde AKP teşkilatı başkanı olan İsmail Soydan istifa ettiğini açıkladı. Soydan, kararı konusunda ayrıntı vermeyerek "gördüğüm lüzum üzerine" dedi.

Soydan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “Büyük bir onurla yürüttüğüm AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanlığı görevinden gördüğüm lüzum üzere bugün itibariyle ayrıldığımı siz değerli hemşerilerimize bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Soydan, sözlerine şöyle devam etti:

"2019 yılında beni bu göreve layık gören Başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e, o dönemin AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık’a ve birlikte yol yürüdüğüm her biri birbirinden kıymetli dava arkadaşlarıma Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, eski Bakanlarımızdan Prof. Dr. Nabi Avcı’ya Devlet Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yalçın Akdoğan’a önceki dönem AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz’a Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’e, Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Mut’a AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya İl Başkanımız Serkan Yıldırım’a İl Kadın Kolları Başkanımız Mutlu Selen Haşit’e İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Karadayı’ya ilçe Kadın Kolları Başkanımız Büşra Kanat’a, önceki dönemlerde ilçemizde görev yapmış ilçe başkanlarımıza ve Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e teşekkür ediyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar