AKP'li Çelik Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Meşru alanda siyaset yapan birinin konuşması değil

AKP'li Çelik Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Meşru alanda siyaset yapan birinin konuşması değil
Yayınlanma:
A+ A-
AKP'li Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun parti grup toplantısında AKP ve MHP milletvekillerini eleştirerek "Bu meclise ben ‘Gazi Meclis’ demiyorum" sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "Meşru alandan siyaset yapabilen birisinin diliyle konuşmamaktadır" dedi.

Artı Gerçek - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, konuşmasında 7 Ekim'de Ankara Arena'da düzenlenecek kongreye tüm vatandaşları davet etti.

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında söylediği 'Bu meclise ben "Gazi Meclis" demiyorum" sözlerine şöyle tepki gösterdi:

'GAZİ MECLİS MİLLETİN ORTAK DEĞERİ'

"Maalesef dün son derece vahim bir gelişme yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bu kadar vahim bir skandala imza atıldı. Bu skandala imza atan kişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Dün CHP Grup toplantısında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gazi meclis demediğini, gazi meclisten vazgeçtiğini ifade eden Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç kimsenin ağızına almadığı, hiç kimsenin aklından bile geçmeyen, bir eleştiri olmadığını herkesin bildiği yüce meclise hakaret anlamına gelen bir cümle kullandı. Maalesef gelinen nokta vahimdir. Sayın Kılıçdaroğlu adına bile üzücüdür. Çünkü gazi meclis milletin ortak değeridir. Gazi meclis milletin bayrağıdır. Bu meclis iki kere gazi olmuştur. Kurtuluş Savaşı'na, başkomutanlık etmiştir. 15 Temmuz'da da direniş ortaya koyarak ikinci kez gazi olmuştur. 'Ben bu meclise gazi demeyeceğim' diyen birisi kesinlikle siyasal alandan meşhur alandan siyaset yapabilen birisinin diliyle konuşmamaktadır."

FETİ YILDIZ 'HESAP VERECEK' DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine dün bir tepki de MHP kanadından gelmiş, MHP'li Feti Yıldız, "Kılıçdaroğlu, Milli iradeye karşı hazımsızlığını dünya alem biliyor. Şu hususu unutma: Diğer dosyalarına ek olarak 322 Milletvekiline yaptığın bu hakaretlerin hesabını Türk yargısı önünde vereceksin" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar