AKP'nin kalesi Konya'da Kemal Kılıçdaroğlu'na yoğun ilgi

Yayınlanma:
A+ A-
AKP'nin güçlü olduğu bilinen Konya'da Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'na yoğun ilgi gösterildi. Kalabalık nedeniyle esnaf ziyaretini iptal eden Kılıçdaroğlu, "Çünkü kalabalığız, onlara zarar vermek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AKP'nin en çok oy aldığı kentlerden olan Konya'daki ziyaretine yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, "Kini ve öfkeyi tamamen atacağız. Bu ülkeye huzuru, barışı, sevgiyi, kardeşliği getireceğiz. Başı açık, başı kapalı, esnaf, çiftçi, sanayici; hangi alanda olursa olsun bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Konya’nın Ereğli ilçesindeki Millet Buluşması programına katıldı.

CHP lideri, programın ardından Konya'da yurttaşların arasına karıştı. Kalabalık Kılıçdaroğlu için “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” sloganları attı.

Yoğun ilgiden dolayı yer yer izdiham yaşanırken, kalabalık nedeniyle yürümekte zorluk yaşayan Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerini yarıda bıraktı.

fst8qi5agagetqs.jpeg

Program sonrası kendisini görmek için toplananlara seslenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

'OTORİTER YÖNETİMİ, DEMOKRATİK YOLLARLA YOLCU EDECEĞİZ'

“Öncelikle bütün esnaf arkadaşlarıma selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Esnaf arkadaşlarımı bu kalabalıkta ziyaret etme şansım yok. Çünkü kalabalığız, onlara zarar vermek istemiyorum. Bütün genç arkadaşlarımdan söz aldım. Sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız. Otoriter yönetimi, demokratik yollarla yolcu edeceğiz. Hep birlikte yapacağız bunu.

fst82x9ayae06ek.jpeg

'ALIN TERİNİ BAŞ UCUNA GETİRECEĞİZ, BAŞ UCUNA KOYACAĞIZ'

Biz, birleşe birleşe kazanacağız, birleşe birleşe kucaklaşacağız. Kini ve öfkeyi tamamen atacağız. Bu ülkeye huzuru, barışı, sevgiyi, kardeşliği getireceğiz. Başı açık, başı kapalı, esnaf, çiftçi, sanayici; hangi alanda olursa olsun bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Alın teri kadar değerli bir şey yok. Alın terini baş ucuna getireceğiz, baş ucuna koyacağız.”

ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ

Kılıçdaroğlu, Karapınar’da yol üzerinde çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçilerin sorunları ve taleplerini dinleyen Kılıçdaroğlu, çözüm önerilerini anlattı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar