'AKP'ye geçmem' deyip geçen Hatipoğlu için 'transfer ücreti' iddiası: '1,3 milyarlık teşvik aldı'

'AKP'ye geçmem' deyip geçen Hatipoğlu için 'transfer ücreti' iddiası: '1,3 milyarlık teşvik aldı'
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Partili Toktaş, 'Tabii ki AKP'ye geçmem" demesine rağmen AKP'ye geçen Hatipoğlu'nun hissedarı olduğu şirketin 1,3 milyar lira 'teşvik' aldığını iddia etti. Toktaş, "Hatipoğlu transfer ücretini peşin almıştır, bu belge 50 milyon dolar" dedi.

Artı Gerçek - Seçimden önce “AKP iktidarda kalırsa, AKP’ye geçer misiniz” sorusuna “Tabii ki geçmem. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız” diye cevap veren İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu AKP’ye geçti.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, partisinin Genel Kurul'unda konuşmasında "Bir siyasi rüşvet ve siyasi yozlaşma hikâyesi anlatacağım” diyerek Hatipoğlu hakkında 'teşvik' iddiasını gündeme getirdi.

AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın Hatipoğlu'nun AKP'ye katılması konusunda arabulucu olduğunu iddia eden Toktaş, "Sayın Varank, benim gibi Bursa milletvekilidir. Bugüne kadar henüz bizlerle doğru dürüst merhaba etmemişken nedense 26 Eylül günü Sayın Hatipoğlu’nu Eskişehir’deki fabrikasında ziyaret etmiştir. Masumane olduğu zannedilen bu ziyaretin tesadüf olmadığını elbette hissetmiştik. Bu ziyaret aslında, ara buluculuk faaliyetleri sonucunda Nebi Hatipoğlu 2 Kasım 2023’te partimizden istifa ederek bugün resmen AK Parti’ye katılmıştır" dedi.

'TRANSFER ÜCRETİNİ PEŞİN ALMIŞTIR'

“Hatipoğlu transfer ücretini peşin almıştır" diyen Toktaş, Hatipoğlu'nun AKP'ye katılmasına dair Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'nun (KAP) belgesinin kendisinde olduğunu iddia ederek şöyle devam etti:

"Ben bu belgeyi milletimizin takdirine sunuyorum. 24/3/2023 tarihinde güneş enerjisi camları yatırımıyla ilgili olarak 1 milyar 35 milyon TL ve bunun yüzde 25 artırılmasıyla ilgili stratejik teşvik belgesi başvurusu onuncu ayın 25’inde onaylanmıştır. Demek ki bugün sizin 'Hoş geldiniz!' dediğiniz Nebi Hatipoğlu transfer ücretini peşin almıştır. Aslında bu belge bir transfer belgesidir, aslında bu belge bir utanç belgesidir, bu belge 1,3 milyar TL yani yaklaşık 50 milyon dolar. Ünal Kaptan, Türkiye’de kaç futbolcu var bu bedelde, nasıl bir transferdir bu?"

SEÇİMDEN ÖNCE 'BİNDİĞİM ARAÇTAN İNMEM' DEMİŞTİ

Mayıs 2023 seçimleri öncesi Eskişehir’de bir yerel televizyonda canlı yayına katılan Nebi Hatipoğlu, kendisine yöneltilen, ‘Seçim sonrası İYİ Parti yeniden muhalefette kalıp, AKP yeniden iktidar olura AKP’ye geçer misiniz?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Tabii ki geçmem. Ne işim var. Türkiye’de iki tip siyasetçi var. Biri siyaseti iş olarak yapanlar, ikincisi siyaseti hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız. İş kolu olarak yapmayacağız. Ben şahıs olarak bindiğim araçtan inmem yani.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar