'Tabii ki AKP'ye geçmem' dedi, Erdoğan rozetini taktı

'Tabii ki AKP'ye geçmem' dedi, Erdoğan rozetini taktı
Yayınlanma:
A+ A-
2 Kasım'da İYİ Parti'den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, AKP'ye katıldı. Seçimden önce “AKP iktidarda kalırsa, AKP’ye geçer misiniz” sorusuna “Tabi ki geçmem. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız” diye yanıt vermişti.

Artı Gerçek - Seçimden önce “AKP iktidarda kalırsa, AKP’ye geçer misiniz” sorusuna “Tabi ki geçmem. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız” diye cevap veren İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu AKP’ye geçti.

Hatipoğlu bugün AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi AKP’ye katıldı. Hatipoğlu’na rozetini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan taktı.

Derin görüş ayrılıkları yaşadığı İYİ Parti'den istifasını açıklayan ve 2 Kasım'da partisinden resmen istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, bugün AKP’ye katıldı.

aa-20231107-32716222-32716217-cumhurbaskani-ve-ak-parti-genel-baskani-recep-tayyip-erdogan.jpg

SEÇİMDEN ÖNCE “BİNDİĞİM ARAÇTAN İNMEM” DEMİŞTİ

Mayıs 2023 seçimleri öncesi Eskişehir’de bir yerel televizyonda canlı yayına katılan Nebi Hatipoğlu, kendisine yöneltilen, ‘Seçim sonrası İYİ Parti yeniden muhalefette kalıp, AKP yeniden iktidar olura AKP’ye geçer misiniz?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Tabii ki geçmem. Ne işim var. Türkiye’de iki tip siyasetçi var. Biri siyaseti iş olarak yapanlar, ikincisi siyaseti hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız. İş kolu olarak yapmayacağız. Ben şahıs olarak bindiğim araçtan inmem yani.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar