İYİ Partili vekil Hatipoğlu istifa etmişti... Eskişehir İl Başkanı: Siyasi onuru varsa vekillikten de istifa eder

İYİ Partili vekil Hatipoğlu istifa etmişti... Eskişehir İl Başkanı: Siyasi onuru varsa vekillikten de istifa eder
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, İYİ Parti'den istifa eden Hatipoğlu'na tepki gösterdi: Siyasi haysiyeti, onuru varsa milletvekilliğinden istifa eder.

Özge ZAİM


ESKİŞEHİR - İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener ile yaşadığı görüş ayrılıkları nedeniyle partisinden istifa ettiğini duyurdu.

'SİYASİ ONURU VARSA MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA EDER'

Artı Gerçek'e konuşan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Ulucan, "Hayırlı olsun diyoruz. İstifa tek taraflı bir karardır. Siyasi haysiyeti, onuru varsa milletvekilliğinden istifa eder" dedi.

'İYİ PARTİ KİMSENİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR'

Seçim döneminde saha performansının da zayıf olduğunu söyleyen Ulucan, "Kendi tercihleridir. İYİ Parti kimsenin arka bahçesi de değildir, fabrikası da değildir" diye konuştu.

'85 BİN OYUN VEBALİ VAR ÜZERİNDE'

İYİ Parti’nin Eskişehir’de vekilsiz kalmasını da değerlendiren Ulucan, "Teşkilat var. Çalışmalar boş değil. Aldığı 85 bin oyun yani her seçmenin üzerinde vebali var üzerinde" diyerek Hatipoğlu'nu eleştirdi.

AKP ROZETİNİ TAKMASI BEKLENİYOR

Aradan geçen üç ay zaman diliminden sonra Hatipoğlu İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.
Hatipoğlu, istifa gerekçesi olarak şunları söyledi:

“Büyük Türk Milleti’nin bilgisine; Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İyi Parti ile Genel Seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i de bilgilendirerek İyi Parti'den istifa ediyorum.”

Hatipoğlu’nun önümüzdeki günlerde AKP rozetini takması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından Hatipoğlu’nun, “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaşlandı. Yeni dönemde Eskişehir'e ne verebilir? Seçimde CHP'den sadece köstek gördük. Her alanda nobran tavırla karşılaştık. CHP-İYİ Parti işbirliğinde kaybeden hep biz oluyoruz. O yüzden, bence Eskişehir'de partimiz, AKP-MHP adayına desteklerse sonuç tartışmasız galibiyet olur ve Eskişehir için de hayırlısı budur” sözleri büyük tepki toplamış ve Hatipoğlu, “AKP’ye mi geçiyor” yorumlarına neden olmuştu.

BÜYÜKERŞEN'DEN HATİPOĞLU'NA: 'ACEMİ POLİTİKACI'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen ise Hatipoğlu'na şöyle yanıt vermişti:

"Aslında bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in de kızdığını tahmin ediyorum. Hatipoğlu, çok varlıklı birisi. Milletvekili olunca kendi kafasına göre İYİ Parti'yi idare edeceğini, İYİ Parti'nin onun dediği gibi hareket edeceğini zannediyor. İYİ Parti'de kendisini çok büyük söz sahibi zannediyor. hakikaten biz güldük geçtik. Çünkü, bu sözler ancak varlıklı ve acemi bir politikacının söyleyebileceği sözlerdir. Azıcık siyasette hafızası, mantığı olan, aklı olan böyle söz etmez. Hele ki yeni seçilmiş bir milletvekili isen."

'SAĞ PARTİLERLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ'

Hatipoğlu,19 Eylül'de katıldığı bir televizyon programında da AKP ve MHP ile ittifak yapılması gerektiği savunmuştu. Hatipoğlu "Biz Eskişehir’de de, diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir" demişti.

Öne Çıkanlar