Ali Öztunç: Elbistan çok kötü durumda, gıdaya ulaşamıyoruz

Ali Öztunç: Elbistan çok kötü durumda, gıdaya ulaşamıyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Elbistan'ın çok kötü durumda olduğunu belirtti. "Elbistan dümdüz olmuş durumda" diyen Öztunç "Gece çok soğuktu ve herhangi bir yetkili yoktu" açıklamasında bulundu.

Artı Gerçek - Maraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve ardından 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından can kaybı sayısı resmi rakamlara göre üç bini geçti. Depremden etkilenen pek çok bölgede arama-kurtarma ekipleri ile yardım ve gıda desteğinin ulaşmadığı eleştirileri geliyor. Elbistan'da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ildeki durumun çok kötü olduğunu ve yardımların ulaştırılamadığını söyledi.

'ELBİSTAN DÜMDÜZ OLMUŞ DURUMDA'

Öztunç Halk TV'de katıldığı canlı yayında, "Dün öğlen meydana gelen depremin ardından Elbistan dümdüz olmuş durumda" dedi ve şöyle konuştu:

"250 cenaze var enkaz altından çıkan. Gece çok soğuktu ve herhangi bir yetkili yoktu. Yakınlarını enkaz altında bekleyenlere sadece birer tane bisküvi verildi. Gıdaya ulaşamıyoruz, yardıma ulaşamıyoruz. Burada neredeyse yıkılmayan bina yok. Binlerce yaralı enkaz altında kurtarılmayı bekliyor" açıklamalarında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar