Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor
Yayınlanma:
A+ A-
MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Sinan Ateş cinayeti hakkında konuştu: Basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum. MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor.

Artı Gerçek - MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Ülkü Ocakları eski başkanlarından Sinan Ateş'in öldürülmesi ve cinayet hakkında MHP lideri Devlet Bahçeli'ye soru soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun hedef gösterilmesi hakkında "MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor" dedi. Seval Türkeş'in, "Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor" ifadeleri dikkat çekti.

Cumhuriyet gazetesi Barış Pehlivan'a konuşan Seval Türkeş, "... Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda" ifadelerini kullandı.

Pehlivan yazısında, Bahçeli’nin gazeteci Yazıcıoğlu'na Sinan Ateş sorusunun ardından "İşine bak" demesi üzerine Seval Türkeş'i aradığını belirtti. "Kendisine eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesini sordum. Ve bakın, Türkeş’ten neler duydum" diyen Pehlivan, Türkeş'in cinayete ilişkin şu yorumunu aktardı:

'BASİT BİR CİNAYET OLMADIĞINI VE MESAJ VERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

"Derin bir konu, anladığım kadarıyla... Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bütün iliklerimize ve kemiklerimize kadar ailecek, Türkeş’ten feyzalan bütün ülkücüler olarak üzgünüz. MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır. Bu cinayetin aydınlanmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağı kanaatindeyim. Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum.”

'BİR AN EVVEL HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ ÖN PLANA ALINMALI'

Seval Türkeş, şu iddialarda bulundu:

“Türkeş’in kurduğu teşkilatlar devlete hizmet edecek kadroların yetişmesi içindi. Türk gençliğinin Atatürk milliyetçiliği çizgisinde yetiştirilmesi ve faydalı insanlar olması amacıyla kuruldu Ülkü Ocakları. Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda. Yetkililer bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı. Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım. Böylece ortalık biraz ferahlasın ve nefes alsın.”

'TÜRKEŞ'İN UZAK TUTTUĞU İSİMLER BAHÇELİ'NİN YANINDA'

Seval Türkeş'in isim vermemekle birlikte Bahçeli’nin yakınındaki bazı isimlere dair şüphelerini dile getirmesi dikkat çekti:

"Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor. Burada da maalesef MHP çok kötü bir pozisyonda kullanıldı. Türkeş sağ olsa hiçbir şekilde MHP’de böyle bir şey söz konusu olamazdı.

Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum.

MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. MHP kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur.

Şu anda MHP’nin bu halde olması, siyaseti bu kadar zora soktu." (Kaynak)

Öne Çıkanlar