Bakan Soylu: 8 bin konutta hasar tespit çalışması yapılacak

Bakan Soylu: 8 bin konutta hasar tespit çalışması yapılacak
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Soylu, Düzce'deki depremin ardından hasar tespit çalışmalarına ilişkin, 8 bin konutta özellikle Gölyaka’da hasar tespit çalışması yapılacağını açıkladı. Soylu deprem sonrası 50 kişinin yaralandığını, 33 kişinin taburcu olduğunu belirtti.

Artı Gerçek-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'deki 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından kent merkezinde incelemelerde bulundu.

Soylu şu ana kadar büyük bir hasar değerlendirmesi almadıklarını söyledi. Hasar tespit çalışmasının yapılacağını belirten Soylu, “8 bin konutta özellikle Gölyaka'da yapılacak” dedi.

33 KİŞİ TABURCU OLDU

AA’da yer alan haberde incelemelerde bulunmak üzere depremin merkez üssü Gölyaka ilçesine gelen Soylu, yetkililerden bilgi aldı.

Soylu, “Okullardaki genel durumu tespit için. Fakat görünen o ki şu ana kadar bir yaralımız var. Sabah ilk bahsettiğimiz yaralı. Yaklaşık 50 hafif yaralı müracaat etmişler. 33'ü taburcu olmuş” bilgisini paylaştı.

8 bin konutta hasar tespiti yapılacağını belirten soylu şunları söyledi:

“Şu anda köylerden de çok büyük bir hasar değerlendirmesi, bilgisi almadık. Hasar tespit çalışması 8 bin konutta özellikle Gölyaka'da yapılacak. Diğer yerlerde Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve bağlı müdürlükler, diğer illerden gelenler, Murat Bakanımızla da konuştuk onlar da gerekli tüm ekipleri gönderdiler. Burada valiliğin koordinasyonda Çevre ve Şehircilik ve İl Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerekli taramaları yapacaklar.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar