Canan Kaftancıoğlu'ndan HÜDA PAR'lı Serkan Ramanlı'nın kadınlara yönelik sözlerine tepki

Canan Kaftancıoğlu'ndan HÜDA PAR'lı Serkan Ramanlı'nın kadınlara yönelik sözlerine tepki
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı'nın kadınlara yönelik sözlerine tepki gösterdi: "Bi toplanıp ne kadar nazik olduğumuzu göstersek mi kadınlar?"

Artı Gerçek - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı'nın, “Kadın sırf geçimini sağlamak zorunda olduğu için çalışmasın. Çalışmak zorunda bırakılmasın. Çünkü kadın narindir naziktir, bizim söylediğimiz bu" sözlerine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından Ramanlı'ya ilişkin haberi alıntılayan Kaftancıoğlu, "Bi toplanıp ne kadar nazik olduğumuzu göstersek mi kadınlar?" diye yazdı.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

'NARİN VE NAZİĞİZ YA BOZMAYALIM AĞZIMIZI'

"Bi toplanıp ne kadar nazik olduğumuzu göstersek mi kadınlar? Önce sandıkta, sonra yaşamın her yerinde… Narin ve naziğiz ya bozmayalım ağzımızı… #Yaparsınİstanbul"

RAMANLI NE DEMİŞTİ?

Serkan Ramanlı, şunları söyledi:

"Kadınların da eğitim, siyaset, ticaret ve içtimaı alanlarda etkin olmalı. Biz bunu savunuyoruz. Sadece dediğimiz şey şudur; kadınlara eziyet etmeyelim bunu yaparken. Kadınlar daha tehlikeli işlerde çalıştırılmaya zorlanmasın. Ve kadın sırf geçimini sağlamak zorunda olduğu için çalışmasın. İdeali, formasyonu varsa bunu toplumla paylaşmak istiyorsa ve kendisi çalışmak istiyorsa çalışsın. Ama çalışmak zorunda bırakılmasın. Çünkü kadın narindir naziktir, bizim söylediğimiz bu. Bizim sözlerimizi çarpıta çarpıta kadın düşmanlığına evirdiler.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar