CHP İstanbul’da ilk aday belli oldu: Sosyal medyadan duyurdu

CHP İstanbul’da ilk aday belli oldu: Sosyal medyadan duyurdu
Yayınlanma:
A+ A-
CHP İstanbul İl Başkanlığı için resmi olarak adaylığını ilk açıklayacak isim Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik oldu. Çelik, yarın CHP İl binasında adaylığını açıklayacak.

Artı Gerçek - CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Çelik, yarın adaylık açıklaması yapacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından 'değişim' ve ' liderlik' tartışmalarının sürdüğü CHP'de ilçe kongrelerinden sonra il kongreleri süreci başladı.

CHP'nin en çok üyesinin ve delegesinin olduğu İstanbul'da İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı için resmi olarak adaylığını ilk açıklayacak isim Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik oldu. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "CHP İstanbul İl Başkanlığına adaylığımı açıklayacağım toplantımıza katılımınızdan onur duyarım" dedi.

Kulislerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İİstanbul İl Başkanlığı için tek adaylı bir kongre istediği iddia edilmişti. Çelik'in ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve 'değişimcilere' yakın olduğu öne sürülüyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar