CHP, Özcan, Aksoy ve Övür hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP, Özcan, Aksoy ve Övür hakkında suç duyurusunda bulundu
Yayınlanma:
A+ A-
CHP, Engin Özkoç ve Tuncay Özkan'ın CHP'li belediyeler üzerinden kişisel rant elde ettiği iddialarını gündeme getiren Tanju Özcan, Serdar Aksoy ve Mahmut Övür hakkında suç duyurusunda bulundu. Parti üç isim hakkında 4 ayrı suçtan dava açılmasını istedi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın, bir asansör firması üzerinden CHP’li belediyelerde kişisel rant elde ettikleri iddialarını 'iftira' olarak nitelendirerek, üç isim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliği adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvurularda, CHP’den ihraç edilmiş olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den ihraç edilen eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile Sabah Gazetesi köşe yazarı Mahmut Övür hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulunuldu.

CHP, söz konusu isimlerin “yolsuz ilişkiler içinde bulunduğu algısı yaratmaya çalıştığını” belirterek; Özcan, Aksoy ve Övür hakkında “İftira”, “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma”, "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçları üzerinden soruşturma başlatılması ve kamu davası açılmasını talep etti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar