CHP'li Aslanoğlu’ndan Özlale’ye: Daha düne kadar birlikte oy istiyorduk

CHP'li Aslanoğlu’ndan Özlale’ye: Daha düne kadar birlikte oy istiyorduk
Yayınlanma:
A+ A-
CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İYİ Parti’nin İZBB başkan adayı Ümit Özlale’nin belediye hizmetlerine yönelik açıklamalarını kabul edilemez olduğunu söyledi. Aslanoğlu, Özlale’nin “‘çamur at izi kalsın’ politikası izlemeyeceğini umuyoruz” dedi.

Artı Gerçek - CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından partinin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanan Ümit Özlale’nin, Tunç Soyer’i ve İzmir Büyükşehir Belediye hizmetlerine yönelik açıklamalarını eleştirdi. Aslanoğlu, “Daha düne kadar birlikte çalıştığımız, memleketi AKP’nin yokluk ve baskı düzeninden kurtarmak için vatandaştan birlikte oy istediğimiz bir partinin büyükşehir belediye adayının bu suçlayıcı ve kabul edilemez tavrı bizleri üzmüştür” dedi.

‘EKSİK BİLGİLERLE KAMUOYUNU YANILTIP, KENDİSİNİ DE ZOR DURUMDA BIRAKIYOR’

ANKA’nın aktardığı haberde CHP’li Aslanoğlu, Özlale hakkında bugün yazılı açıklama yaptı. Şenol Aslanoğlu’nun açıklaması şöyle:

"Sayın Ümit Özlale’yi büyükşehir belediyesi başkan adayı olması sebebiyle tebrik ediyorum. Çükü İzmir gibi bir kente, kazanacak güce sahip olmasanız da aday gösterilmek önemli bir başarıdır. Hoşgörü, demokrasi ve saygının önemli olduğu bir kentte keşke Sayın Özlale de bu kentin kimliğine biraz daha uygun bir başlangıç yapabilseydi. Şu ana kadar AKP’nin İzmir’de engellediği hizmetler, İzmir’in vergilerinin karşılığını alamaması, İzmir’de iktidarın bir türlü bitiremediği projeler hakkında tek kayda değer cümlesini duymadığımız Ümit bey, bunlar yetmezmiş gibi bir de eksik bilgilerle kamuoyunu yanıltıp, kendisini de zor durumda bırakıyor.

‘SAYIN BÜYÜKŞEHİR ADAYININ HABERİ YOK ANLAŞILAN’

İzmir’in çoktan çözülmüş koku meselesinden, İzmir körfezinde sadece temiz denizlerde yaşayabilen deniz canlılarının varlığından, körfezde her gün kilolarca balık tutan olta balıkçılarından Sayın büyükşehir adayının haberi yok anlaşılan. Kendisi için iyi niyetli düşünüyorum ve Tunç Soyer’in İzmir’de gerçekleştirdiği yüzlerce hizmetten, altyapıda rekor kırılarak hizmete sokulan arıtma tesislerinden, tarihi yatırımlarla yapılan metro ağlarından, Uluslararası kuruluşlardan alınan hizmet ödüllerinden bihaber olduğunu varsayıyorum. Ama en azından Sayın Tunç Soyer ile birlikte Kemeraltı tarihinin en büyük alt yapı projesini ve mimari düzenlemeleri gezerken gördüklerini, oradaki esnaf ve vatandaşın Tunç Soyer’e teşekkürlerini hatırlıyordur diye düşünüyorum."

‘SUÇLAYICI TAVRI KABUL EDİLMEZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedefe koyan ve yapılan yüzlerce hizmeti görmezden gelen tavrı kabul edilemez olduğunu dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

"Gerçeği dile getirmemek, gördüğü hizmeti yok saymak, ‘koku problemini çözeceğim’ dedikten sonra öyle bir problemin olmadığını öğrendiği için, konuyu ‘kimyasal’ kullanıyorlar seviyesine çekmek İzmirlilerin kabul edeceği siyaset tarzı değildir. Daha düne kadar birlikte çalıştığımız, memleketi AKP’nin yokluk ve baskı düzeninden kurtarmak için vatandaştan birlikte oy istediğimiz bir partinin büyükşehir belediye adayının bu suçlayıcı ve kabul edilemez tavrı bizleri üzmüştür.

Elbette siyasette yarış ve eleştiri vardır ve buna en büyük saygıyı da biz CHP’liler göstermekteyiz. Ancak, söz konusu İzmir olunca herkesin biraz daha düşünerek konuşması gerekir. Sayın Özlale’nin yıllarca birileri tarafından Sayın Tunç Soyer’e ve tüm belediye başkanlarımıza uygulanan ve asla İzmir’de karşılığı olmayan ‘çamur at izi kalsın’ politikası izlemeyeceğini umuyor, kendisini ve partisini adaylığı sebebiyle bir kez daha kutluyorum.”

AKŞENER, ÖZLALE’NİN ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Daha önce partisinin 81 ilde aday çıkaracağını duyuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir adaylarını şimdiden açıkladı. Akşener, Ümit Özlale’nin partisinin İzmir büyükşehir belediye başkanı adayı olduğunu duyurdu.

Akşener açıklamasında “Ümit Özlale kardeşimin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ve inşallah belediye başkanı olacağını ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, “Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. Türkiye için eğile büküle öldük. Bundan sonra yok. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. Sadece bugün değil 2028’de de kendi başımıza gireceğiz” diyerek seçim ittifaklarını kapıyı kapatmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar