CHP'li Çapan'ın iddiası: Odatv'deki Hürrem, Murat Ongun mu?

CHP'li Çapan'ın iddiası: Odatv'deki Hürrem, Murat Ongun mu?
CHP'li Çetin Çapan, Odatv'de Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu arasında polemik yaşandığına dair Hürrem Elmasçı imzası ile yayınlanan yazının Murat Ongun tarafından kaleme alındığını iddia etti.

Artı Gerçek - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu arasında yaşandığı iddia edilen polemik kulisinin yankıları sürerken, yeni bir iddia ortaya atıldı.

Odatv'de Hürrem Elmasçı mahlasıyla kaleme alınan "Aptal… Şizofreni… İmamoğlu-Kaftancıoğlu savaşı" başlıklı yazıda ikili arasında yaşandığı iddia edilen kavgaya ait yazının İmamoğlu'nun eski sözcüsü Murat Ongun'a ait olduğu iddia edildi.

Odatv'deki haberde Çapan Ailesi'nin Canan Kaftancıoğlu'na yakın olduğu, Kaftancıoğlu-İmamoğlu çatışmasının iktidarı destekleyen medyaya Çapan'lar tarafından servis edildiği de öne sürüldü.

Daha önce İBB Sözcüsü konumunda bulunan Murat Ongun'un sosyal medyada yönettirdiği bazı hesapların da Çapan Ailesi'ni hedef almaya başladığı belirtildi.

'GÜNÜ GELİNCE HERKES İSMİNİ ÖĞRENECEK'

sorgulu_yorum adlı hesabın Gürbüz Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan'ın geçmişte attığı tweetlerin ekran görüntüsünü yayınladı. CHP'li Çapan, bu paylaşımı alıntılayarak yazdığı mesajda "Sen, millet ittifakı tarafından kazanılmış bir belediyede danışmanlık yapıp; vergimizle maaş alıp, orda çalışmana sebep olan Kılıçdaroğlu aleyhinde “sahte isimle” kampanya yürüten bir karaktersin. Bunu da fava at, günü gelince ismini herkes öğrenecek! Hürrem daha iyiydi bu arada" dedi.

Çapan daha sonra yaptığı paylaşımda ise, "Hürrem İsviçre’de kayak yaparken Süleyman İstanbul'da yalnızdı.. Yalnızlık duygusunu gidermek için Hürrem aşırı bir çırpınış içinde etrafa saldırıyor. MO seni anlıyorum" ifadelerini kullandı.

Çapan'ın bu mesajının adresi ise İBB'de Basın Yayın Halkla İlişkiler biriminde danışmanlık yapan Murat Ongun. Çapan, Odatv sitesinde Hürrem Elmasçı mahlasıyla yazılan kulis haberinin arkasında da Murat Ongun'un olduğunu iddia etti.

İDDİA NASIL GÜNDEME GELDİ?

Sabah yazarı Mahmut Övür, 24 Kasım 2022 tarihinde yayımlanan “İmamoğlu il binasını bastı mı” başlıklı yazısında Kaftancıoğlu ile İmamoğlu arasında geçtiğini iddia ettiği bazı tartışmaları aktarmıştı.

Övür, İmamoğlu'nun Kaftancıoğlu'na "Benimle misin yoksa Kılıçdaroğlu ile mi" şeklinde bir teklif götürdüğünü, Kaftancıoğlu'nun ise "Bu partinin genel başkanı da yönetimi de belli. Adayın kim olacağı, nasıl belirleneceği belli. Sen git önce belediye başkanlığı yap. Bu işlerle uğraşma" yanıtını verdiğini öne sürmüştü. Devamında ise özetle şu iddiaları ortaya atmıştı:

"Kaftancıoğlu, İnan'ın da bulunduğu toplantıda İmamoğlu'nun hırsını yenemediğini, bir 'şizofren' gibi davrandığını söylüyordu. Tabii bu sözlerinin hemen İmamoğlu'na ulaşacağını da biliyordu ve öyle de oldu. Ufuk İnan, toplantıdan hemen sonra İmamoğlu'nu arıyor ve Kaftancıoğlu'nun kendisine 'şizofren' dediğini aktarıyordu. CHP açısından belki de en kritik nokta bundan sonra olacaktı.

İmamoğlu bu sözleri duyar duymaz İstanbul CHP il binasına gidiyor ve öfkeyle Kaftancıoğlu'nun odasına giriyordu. Bu tam anlamıyla bir baskındı. Ancak CHP kulislerinde konuşulanlara göre, Kaftancıoğlu bu baskının hedefine ulaşmaması için il binasını terk etmişti. Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu'na zaman zaman 'aptal' veya 'müteahhit kafalı' demesine CHP'liler alışmışlardı ama ilk kez 'şizofren' demesi şaşırtmıştı onları.”

İMAMOĞLU: BİR KADIN OLARAK SÖYLEMEMİŞTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Gazetecilerin dün, "CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aranızda olduğu iddia edilen bir polemik söz konusu. Bununla ilgili bir açıklamanız olacak mı" sorusu üzerine ise İmamoğlu şunları söyledi:

“Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar