CHP'li Umut Akdoğan: Uzaya gitmeyi vadeden iktidar, vatandaşını Avrupa'ya gönderemiyor

CHP'li Umut Akdoğan: Uzaya gitmeyi vadeden iktidar, vatandaşını Avrupa'ya gönderemiyor
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, TL'nin değer kaybı yüzünden yurt dışına çıkılamaması üzerinden iktidara ekonomik kriz eleştirisinde bulundu. Akdoğan, "Uzaya gitmeyi vadeden bir iktidar maalesef vatandaşını Avrupa'ya gönderememektedir" dedi.

Artı Gerçek - CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, "Uzaya gitmeyi vadeden bir iktidar maalesef vatandaşını Avrupa'ya gönderememektedir" dedi.

Umut Akdoğan, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek iktidara ekonomik kriz eleştirisinde bulundu. Akdoğan, Türkiye'nin, ülkeye kaçak yollardan gelenler, ülkeden çeşitli nedenlerle ayrılanlar ve vize konusunda problemleri bulunduğunu söyledi.

Güney ve doğu sınırından kim olduğu, ne için geldiği, ne taşıdığı belli olmayan binlerce insanın kaçak yollarla giriş yaptığını, batı sınırından ise yetişmiş, eğitimli, vatana, millete faydalı olabilecek Türk gençlerinin başka ülkelere gittiğini belirten Akdoğan, "Bir yerden ne olduğunu bilmediğimiz insanlar giriyor, bir yerden ne olduğunu bildiğimiz evlatlarımız gidiyor" diye konuştu.

yeni-proje-5.jpg

Umut Akdoğan

Türk vatandaşlarının yurt dışına çıkışta vize sorunuyla karşı karşıya olduğunu ifade eden Akdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mülteci muamelesi yapılmasını istemediklerini ve buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Akdoğan, geri kabul anlaşmasının üzerinden 9 yıl geçtiğini ve vizesiz Avrupa'nın hayal olduğunu öne sürerek, "Uzaya gitmeyi vadeden bir iktidar maalesef vatandaşını Avrupa'ya gönderememektedir" dedi. (AA)

Öne Çıkanlar