CHP'ye yeni katılımlar olacak: 'Baba ocağı'na dönüş sonrası vekil sayısı artacak

CHP'ye yeni katılımlar olacak: 'Baba ocağı'na dönüş sonrası vekil sayısı artacak
Milletvekili sayısı 126’ya çıkan CHP’ye hem belediye başkanları hem de milletvekilleri arasından yeni katılımlar bekleniyor. CHP'li kurmaylar, 'kapılar baba ocağına açık' vurgusu yaptı.

Artı Gerçek - CHP kurmayları partiye yeni vekil ve belediye başkanlarının katılacağını duyurarak 'baba ocağına kapılar açık' vurgusu yaptı. Kurmaylar, "Parti değerlerimizle ters düşülmediği sürece, partiyle uyumlu çalışabilecek herkes gelebilir" değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin birinci parti olarak tamamladığı 31 Mart yerel seçimleri sonrası siyasette dengeler değişmeye başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de seçim sonrası partiye yeni katılımlar olabileceğinin sinyalini verdi. Özel, önceki gün de daha önce İYİ Parti’den istifa eden ve CHP’ye katılan bağımsız milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’na rozetini taktı.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, partiye başka milletvekillerinin de katılabileceğini söyleyen CHP kurmayları, “Yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tabloyla partimize yeni milletvekilleri de katılabilir. Baba ocağının kapıları açık. Parti değerlerimizle ters düşülmediği sürece, partiyle uyumlu çalışabilecek herkes gelebilir” yorumunu yaptı.

CHP'Lİ KASAP GERİ DÖNÜYOR

Belediye başkanlarından da CHP’ye katılmak isteyenler olduğunu söyleyen kurmaylar, “CHP’ye kaybettirmek için çalışanların partiye dönüşüne sıcak bakılmıyor” dedi.

Öte yandan, Saadet Partisi’nin Meclis’teki grubunun dağılmaması için Saadet Partisi’ne geçen Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın da CHP’ye dönmesi bekleniyor. Kasap’ın yerine Saadet’e gideceği ileri sürülen CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır’ın da CHP’de kalmaya devam edeceği belirtildi.

Saadet Partisi’nin Meclis’teki grubunu da bağımsız ya da Demokrat Partili bir milletvekilinin geçişiyle koruyacağı söyleniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar