DEM Parti CHP’yi ziyaret edecek: Gündemde yeni anayasa çalışmaları var

DEM Parti CHP’yi ziyaret edecek: Gündemde yeni anayasa çalışmaları var
DEM Parti, yeni anayasa ve güncel gelişmeleri görüşmek üzere yarın saat 12.00’de CHP'yi ziyaret edecek. Gülüstan Kılıç Koçyiğit, "Anayasa değişikliği, seçim sonrası siyasal sürecin değerlendirilmesi, işsizliği ele alacağız" dedi.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları yarın (3 Mayıs) CHP'yi ziyaret edecek.

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğlulları ve Tuncer Bakırhan, DEM Parti STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz’den oluşan heyet ile saat 12.00’de CHP Genel Merkezi’ne giderek CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşecek.

Saat 12.00’de gerçekleşecek ziyarette yeni anayasa çalışmaları ile güncel gelişmelerin ele alınacağı belirtildi.

'ANAYASA, İŞSİZLİK YOKSULLUK ÜLKEDEKİ GELİŞMELERİ ELE ALACAĞIZ'

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, değerlendirmelerde bulunarak görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"Anayasa değişikliği, seçim sonrası siyasal sürecin değerlendirilmesi, işsizliği ele alacağız. Anayasa görüşmelerinde sadece tek yönlü bir çalışma değil muhalafetin de kendi içinde konuşmasını, tartışmasını, önemli olduğunu düşünüyoruz.

Meclis Başkanı'nın siyasi parti gruplarıyla yürüttüğü çalışma önemli, ama tek yönlü bir çalışma olmaması açısından muhalefetin de kendi içerisinde görüşmesi gerekiyor. Anayasa, işsizlik yoksulluk ülkedeki gelişmeleri ele alacağız.

'DİĞER PARTİLERLE DE GÖRÜŞME YAPACAĞIZ'

Diğer partilerle de görüşme yapacağız. Şu anda muhalefet partileri, öncelikli ihtiyaç olursa AKP ile de görüşeceğiz." (ANKA)

Öne Çıkanlar