DEM Parti Eş Genel Başkanlarından 1000. hafta eylemi için Galatasaray Meydanı'nda olan Cumartesi Anneleri'ne destek

DEM Parti Eş Genel Başkanlarından 1000. hafta eylemi için Galatasaray Meydanı'nda olan Cumartesi Anneleri'ne destek
DEM Parti Eş Genel Başkanları Hatimoğulları ve Bakırhan, adalet mücadelesi için 1000. kez Galatasaray Meydanı'nda buluşan Cumartesi Annelerine destek mesajı yayımladı: İnsanlık suçlarının failleri ve sorumlularının adalet önünde cezalandırılması gerekir.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, 27 Mayıs 1995 yılından bu yana gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve gözaltında kaybetmelerin önüne geçmek için Galatasaray Meydanı’nda buluşan Cumartesi Anneleri/İnsanları'na destek verdi.

700’üncü hafta eylemleri dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından engellenen Cumartesi Anneleri/İnsanları altı yıllık engellemelerin ardından ilk defa bariyerlerin gölgesinde değil ‘hafıza mekanımız’ dedikleri Galatasaray Meydanı'nda anma yapan Annelerin yanında yer alan Eş Genel Başkanlar, bir mesaj da paylaştı.

'HAKİKAT ARAYIŞIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Hatimoğulları'nın destek emsajı şu şekilde:

1000 haftadır yakınlarının akıbetini sormak için Galatasaray Meydanı’nı direniş alanına çeviren Cumartesi Anneleri-İnsanları ile yan yana, omuz omuzayız. Failler 1000 haftadır cezasız! Adalet 1000 haftadır sağlanmadı!

Akıbetleri karanlıkta bırakılmak istenen kayıplarımızdan ve hakikat arayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. #CumartesiAnneleri1000Hafta

'HERKES İÇİN HER YERDE ADALETİN SAĞLANMASI İÇİN BİRLİKTE OLACAĞIZ'

Bakırhan'ın da mesajı şu şekilde:

"#CumartesiAnneleri1000hafta eylemine katıldık. Acıda ve mücadelede ortaklaşan Cumartesi Anneleri 1000 haftadır kayıplarını arıyor. Zorla kaybedilme bir insanlık suçudur. Gözaltında kaybedilme ve faili meçhul cinayetler gibi insanlık suçlarının failleri ve sorumlularının adalet önünde cezalandırılması gerekir.

Cumartesi Annelerinin adalet ve hakikat mücadelesinde yanlarında olmaya devam edeceğiz, cezasızlık politikalarının son bulması ve herkes için her yerde adaletin sağlanması için birlikte olacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar