Demirtaş Almanya'daki seçmenlere seslendi: Seçimin kaderini belirleyeceksiniz

Demirtaş Almanya'daki seçmenlere seslendi: Seçimin kaderini belirleyeceksiniz
Yayınlanma:
A+ A-
Selahattin Demirtaş, Almanya'da yaşayan seçmenlere "Özellikle sizler bu seçimin kaderini belirleyeceksiniz" diye seslenerek oy kullanma çağrısında bulundu. Demirtaş, "Oyunu değişim için kullan" dedi.

Artı Gerçek - Edirne Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 14 Mayıs seçimleri öncesinde bu kez Almanya'da yaşayan seçmenlere seslendi. Demirtaş, "Özellikle sizler bu seçimin kaderini belirleyeceksiniz" dediği Almanya'daki seçmenlere, "Tek bir oy bile çok çok önemlidir. Oyunu değişim için kullan" çağrısında bulundu.

Twitter hesabından "Almanya'da yaşayan seçmen kardeşlerim, özellikle sizler bu seçimin kaderini belirleyeceksiniz. Oyunuzu mutlaka kullanın, değişime destek olun" mesajını yazan Demirtaş, paylaşımında kullandığı görselde de şöyle dedi:

"Almanya'daki kardeşlerim:

Merhabalar,

Yurtdışında yaşayan seçmen kardeşlerim ama özellikle de ALMANYA'DAKİ seçmenlerimiz, lütfen oyunuzu mutlaka kullanın: Tek bir oy bile çok çok önemlidir. Oyunu değişim için kullan. Selamla, sevgiyle..."

DEMİRTAŞ'TAN İKİNCİ PAYLAŞIM: HAZİRAN'DA HUZUR DOLU BİR TÜRKİYE'DE TATİL YAPMAK İÇİN

Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak yurt dışında yaşayan seçmenlere bir kez daha seslendi. Demirtaş, "Mayıs'ta, Haziran'da huzur dolu bir Türkiye'de tatil yapmak için 9 Mayıs’a kadar oyunuzu kullanın ve değişime katkı sunun lütfen" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar