Demirtaş'tan Erdoğan'a: 'Sorun sensin, düş artık bu halkın yakasından'

Demirtaş'tan Erdoğan'a:  'Sorun sensin, düş artık bu halkın yakasından'
Yayınlanma:
A+ A-
Selahattin Demirtaş, deprem sonrası yaşananların sorumlusunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. "Yasaklama, engelleme, hakaret, tehdit etme, küfretme. Çekil aradan" diyen Demirtaş, Erdoğan'a düş artık bu halkın yakasından" diye seslendi.

Artı Gerçek - Edirne'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Marş merkezli iki büyük deprem sonrasında yaşananlardan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sorumlu olduğunu yazdı. Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara "Sorun ne biliyor musun Erdoğan?" sorusuyla başladı ve şöyle dedi:

"Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan."

'DÜŞ ARTIK BU HALKIN YAKASINDAN'

Erdoğan'a hitaben, "Sen dehşet acılar yaşayan insanlara baktığında evladını, anneni, babanı, canları görmüyorsun. Onları birer oydan ibaret nesneler olarak görüyorsun. Sen sevmeyi, ağlamayı, sarılmayı, merhameti unuttun. Biz 85 milyon, seninle başka dünyaların insanlarıyız, insanlığı unuttun." diye seslenen Demirtaş, son paylaşımında da "düş artık bu halkın yakasından" diyerek bitirdi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar