Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde mazbataların geciktirilmesine tepki

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde mazbataların geciktirilmesine tepki
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde DBP ve DEM Parti ilçe örgütleri, belediye eşbaşkanlarının mazbatalarının verilme sürecinin uzatılmasına tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Bismil ilçe örgütleri, belediye eşbaşkanlarının mazbatalarının verilmemesine tepki gösterdi. Açıklamada konuşan DBP İlçe Eşbaşkanı Yusuf Ataş, seçimleri halkın ezici çoğunluğuyla kazandıklarını ancak bir hafta geçmesine rağmen mazbataların neden verilmediğini sordu. AKP’nin kendince hukuki gerekçeler yaratarak süreci uzatmaya çalıştığını ve belediyenin talan edilmeye çalışıldığını söyleyen Ataş, “Hiç kimse bu halkın iradesinin karşısında durmaya muktedir değildir. Bunu Van’da yapmaya çalıştınız ama sonuç alamadınız” dedi.

Yıllardır kayyımlar eliyle halkın iradesinin gasp edildiğini ve halkın malının, mülkünün yandaşlara peşkeş çekildiğini söyleyen Ataş, “Belediyelerin içini boşalttınız, bu da yetmiyormuş gibi koltukları, masaları götürdünüz? Bizler Bismil ilçe örgütü olarak ilgili kurumlara diyoruz ki bir an önce seçilmişlerinizin mazbatalarını verin. Halkımızın sinir uçları ile oynamayın. Sandıktan çıkan iradeye saygılı olun” diye konuştu.

Açıklama “Bismil iradene sahip çık” sloganlarıyla son buldu. (MA)

Öne Çıkanlar