'Millet İttifakı' ile HDP seçim güvenliği için ortak çalışacak

'Millet İttifakı' ile HDP seçim güvenliği için ortak çalışacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 00:24
A+ A-
Seçimde sağlanamayan ittifak, seçim güvenliğinde sağlandı. Saadet Partisi, İYİ Parti, CHP ve HDP seçim güvenliği için ortak yazılım geliştirecek.

POLİTİKA - Saadet Partisi, İYİ Parti, CHP ve HDP'nin sandık güvenliğini sağlamak amacıyla ortak yazılım üzerinde çalıştıkları öğrenildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve parti yetkilileri, İstanbul'da gazetecilere buluştu. 

Buluşmaya katılan Saadet Partisi'nin üst düzey bir yetkilisi seçim güvenliğini sağlamak amacıyla 4 partinin birlikte ortak bir yazılım programı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Yetkilinin basın mensuplarına aktardığına göre her 4 parti seçim günü bu yazılımı kullanıp sandıklardan çıkan sonuçları ortaklaştırıp YSK'nın sonuçları ile karşılaştıracak. Veriler arasında herhangi bir uyumsuzluk çıkarsa itirazda bulunulacak.

Temel Karamollaoğlu toplantıda, seçim güvenliği ile ilgili "İnşallah huzurlu bir seçim geçiririz. Seçim güvenliği önemli. Partiler sandıklara sahip çıkarsa o endişeyi aşabileceğimiz kanaatindeyim" dedi.

İKİNCİ TURDA ŞU ADAYI DESTEKLERİZ DİYE BELİRLENMİŞ BİR POLİTİKAMIZ YOK

Erken seçimle ilgili soruları da cevaplayan Karamollaoğlu, "HÜDA-PAR'la anlaşılmış bir ittifak yok. Abdüllatif Şener CHP'den vekil adayı olduğu yönünde bilgi geldi. İkinci tura kim kalırsa kalsın, diğer parti tabanları destekledikleri partinin liderlerinin işaret ettiği adaya destek vermeyecek. Bizim ‘şu partiye veya diğerine' destek veririz gibi önceden belirlenmiş bir politikamız yok" diye konuştu. (ARTI GERÇEK)  

Öne Çıkanlar