Ekrem İmamoğlu, AKP'li İBB döneminde dönüştürülen bina sayısını açıkladı: Sıfır

Ekrem İmamoğlu, AKP'li İBB döneminde dönüştürülen bina sayısını açıkladı: Sıfır
Ekrem İmamoğlu, 2019 yılı öncesinde bina dönüşümünün İBB'nin gündeminde olmadığını belirterek "İBB'nin bizden önce dönüştürdüğü bina sayısı sıfır" ifadesini kullandı. Kanal İstanbul'a ilişkin de konuşan İmamoğlu, "Bu bir emlak projesi" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB yönetiminin 2019 yılından önce dönüşüm yaptığı hiçbir bina olmadığını söyledi.

Ekrem İmamoğlu, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un, bakanlığı döneminde onaylanan Kanal İstanbul Projesi için "İl Başkanı onu yalanlıyor, bakanlık yalanlıyor. Cumhurbaşkanı zaten umursamıyor" dedi. İmamoğlu ayrıca, 2019 yılı öncesinde bina dönüşümünün İBB'nin gündeminde olmadığını belirterek "İBB'nin bizden önce dönüştürdüğü bina sayısı sıfır" ifadesini kullandı.

İBB Başkanı ve CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, ’Girişim ve Sürdürülebilirliğin Merkezi İstanbul’ Tematik Sunumu'nda konuştu.

Lansmana CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de katıldı. İmamoğlu, konuşmasının ardından Bozbey'i de kürsüye çağırdı.

"Kanal İstanbul bir emlak projesidir" diyen İmamoğlu, "İnsanlarımız şiddetle reddediyor. Bunun altından İstanbul da Türkiye de kalkamaz" yorumunda bulundu.

Ekrem İmamoğlu ayrıca İBB yönetiminin 2019 yılından önce dönüşüm yaptığı hiçbir bina bulunmadığını söyledi. İmamoğlu, kentin teknoloji yatırımlarında gençleri desteklemeyi sürdüreceğini ifade etti.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde sandık güvenliği için "İstanbul Gönüllüleri'ne katılma" çağrısında bulundu.

'ESAS SORUMLU NAFİLE GEÇİRİLEN 2002-2004 SONRASI İSTANBUL'UN SÜRECİ'

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Bize kentsel dönüşüm konusunda ders vermeye çalışanlar, 25 yılın hesabını vermek durumundalar. İBB'nin bizden önce dönüştürdüğü bina sayısı 0. Diğer taraftan adama, kişiye milyarlarca dolarlık rant var. Rakibimize soruyorlar. İstanbul depreme hazır mı? diye. Hayır, diyor. Esas sorumlu nafile geçirilen 2002-2004 sonrası İstanbul'un süreci.

KANAL İSTANBUL YORUMU: BU BİR EMLAK PROJESİDİR

Bir de yeni bir ihanet var. İnsanlarımız şiddetle reddediyor. Bunun altından İstanbul da Türkiye de kalkamaz. Daha önce de söyledim, Kanal İstanbul, Beton İstanbul. Bu bir emlak projesidir. Bunlar ihanete doymadılar. İl Başkanı onu yalanlıyor, bakanlık yalanlıyor. Cumhurbaşkanı zaten umursamıyor. Kendisini herhalde iki tane metro durağına şef yapacak.

2000 yılı aşkın bir süredir İstanbul'da suyun taşınmasıyla ilgili söz konusu. 5 tane Esenyurt büyüklüğünde alanı imara açmak, bu kentin ölüm fermanıdır. 2019 İstanbul muhafızlığının en büyük tarihidir. Yine hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. Zannetmeyin ki İstanbul'un muhafızı sadece oy kullanan insanlardır.

'GENÇLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

Başımıza icat çıkaran gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Oyun geliştirme merkezinin ikincisini Anadolu Yakası'nda hayata geçireceğiz.

Birisi emir verdi diye su kaynağını yok sayan bir anlayış bizim yanımıza bile yaklaşamaz. Özellikle kendimizi ekonomik açıdan dezavantajlı kesimlere karşı sorumlu hissediyoruz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar