Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a gönderme: 'Betona bak betona' diye açılış yapılmaz

Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı açılışa gönderme yaptı. İmamoğlu, "'Betona bak betona' diye açılış yapılmaz" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi açılış töreninde konuştu.

“Sayın Cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar hoş geldiniz” diyerek selamlayan İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı açılışa gönderme yaparak "'Betona bak betona' diye açılış yapılmaz" dedi.

Maraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan depremlerden en çok etkilenen illerden olan Hatay’da Defne Yeni Devlet Hastanesi diye bir miktar demirin bulunduğu küçük bir alanda beton döküldü, Erdoğan da video bağlantısıyla buranın temelini attı.

'BETONA BAK, BETONA BAK'

Temel atma görüntüleri sosyal medyada gündem olurken, bugün bir açılışa katılan İmamoğlu, Erdoğan’ı eleştirdi. İmamoğlu, "Şu platform kadar bir yerden temel olmaz. 21. yüzyılda çarpık çurpuk demirleri bağlanmış pompanın borusunun ucundan akan betonu göstererek, 'Betona bak, betona bak' diyerek açılış yapılmaz." ifadelerine yer verdi.

'BU MİLLETLE DALGA GEÇİLMEZ'

İmamoğlu şu ifadelere yer verdi:

"Pazara gelirsiniz, 'Marula bak' dersiniz, 'Betona bak' denmez. Deniz kumuyla beton bu memleketten kalkalı 30 küsur sene oldu. Bu milletle dalga geçilmez. Gerçek temeli atılmış muazzam bir proje bitiyor." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar